خبر ناخوش از قیمت و اولتیماتوم دبیر انجمن صنفی سیمان به مدیران
پايگاه خبري معدن نيوز - دبير انجمن صنفي سيمان از بازگشت تخفيف به بازار و تعويق افزايش قيمت اين محصول و اولتيماتوم به مديران عامل شرکت ها خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز عبدالرضا شیخان درباره عدم رعایت تخفیف در فروش زمستانی سیمان به ایسنا گفت: با تمام تلاش‌هایی که انجام و گزارش‌هایی که از بازار سیمان تهیه شد هنوز بستر لازم برای برگرداندن قیمت سیمان به نرخ‌های مصوب سال 93 فراهم نشده است.

وی افزود: با وجود اینکه در مقطعی به طور امیدوارکننده تخفیف‌ها در عرضه سیمان توسط کارخانه‌ها حذف شده بود اما مجددا با وضعیتی که در زمستان به وجود آمد و رکود ساخت و ساز موجب کاهش تقاضا شد، کارخانه‌ها از بهمن‌ماه تخفیفات را بازگرداندند.

شیخان گفت: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال مدیران عامل صنعت سیمان را قانع کنیم که دیگر نیازی به تخفیفات نیست . البته تا این هفته به آنها اولتیماتوم دادیم تخفیفات خود را حذف کنند که روند قیمت‌گذاری را بتوانیم به شکل مرغوب‌تری پیگیری کنیم.

وی با اشاره به وضعیت تولید سیمان تا انتهای سال با تایید اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون حدود 58 میلیون تن سیمان تولید شده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال به 60 میلیون تن برسد که البته نسبت به سال گذشته کاهش دارد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز