گفتگو، یادداشت و نشست خبری

مدیرعامل شرکت GMI در مصاحبه تصویری با معدن نیوز؛

حلقه گمشده اقتصاد و صنعت کشور به نیروی انسانی و نحوه نگرش و توجه به آن است/ توجه به قشر جوان و نسل های بعدی نیروی انسانی نداریم

حلقه گمشده اقتصاد و صنعت کشور به نیروی انسانی و نحوه نگرش و توجه به آن است/ توجه به قشر جوان و نسل های بعدی نیروی انسانی نداریم
پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت GMI گفت: اگرچه نامتوازنی در زنجیره فولاد به مسائل تکنولوژیکی، مسائل فنی، بالادست و پایین دست فولاد باز می‌گردد اما به اعتقاد من نقشه راه و عمل به آن واجب تر از تدوین برنامه می باشد.
  بزرگنمايي:

مسعود ابکا در گفت و گوی تصویری با معدن نیوز افزود: متاسفانه در عمل شاهد هستیم که برنامه و طرح جامعی که برای فولاد تدوین شده به درستی عملیاتی و اجر نمی شود.

وی افزود: چیزی که کشورها را از یکدیگر متمایز می کند نحوه توجه به نیروی انسانی است و به اعتقاد من حلقه گمشده اقتصاد ایران و صنعت آنرا کم توجهی به نیروی انسانی است و باید به صورت ریشه ای برای آن نیز نقشه راه داشت.

ابکا تصریح کرد: در ایران به نیمی از جمعیت کشور که بانوان هستند کمتر توجه می کنیم در حالی که خانم ها در اکثر زمینه ها به خوبی خود را نشان داده اند و به نظر من به عنوان یک صنعتگر نیز می توان به آنها اعتماد کرد.

مدیرعامل شرکت GMI تصریح کرد: زمانی که به قشر مدیریت در ایران نگاه کنیم می بینیم که بانوان در پست های مدیریتی سهم 2 تا 3 درصدی ندارند درحالی که 50 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر توجه به قشر جوان نیز در کشور کمتر بوده است یعنی