اقتصاد و صنعت

تحریم ایران قیمت نفت را در سال ۲۰۱۹ افزایش می‌دهد

تحریم ایران قیمت نفت را در سال ۲۰۱۹ افزایش می‌دهد
پایگاه خبری معدن نیوز- گلدمن ساچرز با بالا بردن حدود ۴ دلاری پیش‌بینی قیمت نفت در سال۲۰۱۹، گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران قیمت نفت را در بازار افزایش خواهد داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، گلدمن‌سچز پیش‌بینی خود از قیمت نفت خام امسال را افزایش داد و دلیلش را پیش‌بینی برنامه کاهش تولید نفت اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا اعلام کرد که روی صادرات نفت این کشورها تأثیر گذاشته است.

بانک سرمایه هم در 8 آوریل اعلام کرد که انتظار بر این است شاخص قیمت نفت خام برنت در سال 2019 بشکه‌ای 66 دلار باشد که پیش از این پیش‌‌بینی 62.5 دلار را اعلام کرده بود.

همچنین پیش‌بینی شده است که قیمت نفت خام آمریکا در محدوده 59.5 دلار باشد که پیش از این 55.5 دلار پیش‌بینی شده بود.

روز سه‌شنبه قیمت نفت خام رکورد بیشترین میزان 5 ماه گذشته را شکست، نفت خام برنت 71.34 دلار و نفت آمریکا 64.77 دلار در هر بشکه معامله شد.

بر اساس این گزارش، بازار نفت امسال به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه تولیدکنندگان اصلی مانند ایران و ونزوئلا مناسب نیست. همچنین تولیدکنندگان نفت اوپک هم عرضه نفت خود را به دلیل اینکه قیمت را بالا ببرند کاهش دادند.

گلدمن سچز همچنین اضافه کرده است که ریسک‌های بزرگ منطقه‌ای ممکن است قیمت نفت را هم بیش از این بالا ببرد و اما در شرایط معمولی انتظار بر این است که احتمالاً قیمت نفت از تابستان آینده به بعد با توجه به احتمال افزایش تولید نفت اوپک و نفت شیل آمریکا تا حدودی کاهشی باشد.


نورد گرم 2 مبارکه
گالری ویدئو
شرکت صبافولاد
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز