زنجیره تولید فیبر نوری در مجتمع شهید قندی یزد کامل شد
پایگاه خبری معدن نیوز - مهندسان و متخصصان کشور در مجتمع کابل های مخابراتی شهید قندی یزد موفق شدند برای اولین بار در کشور زنجیره تولید کابل های شبکه مشترکین نوری (FTTH) را کامل کنند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، مجتمع شهید قندی که سهامدار اصلی آن هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات است از این پس سه محصول جدید را در شش خط تولید خواهد کرد و بدین‌ترتیب امکان دسترسی مشترکین خانگی به شبکه فیبر نوری با تکیه به تولید داخلی فراهم خواهد شد.

مدیرعامل «ومعادن» در مراسم افتتاحیه خطوط جدید تولید، با تاکید بر ظرفیت بالای مجموعه شهید قندی، به عزم جدی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات بر توسعه این مجموعه اشاره کرد.

دکتر عصاری افزود: با همکاری مسئولین استان در تلاش هستیم دارایی‌های راکد و غیرمولد شرکت شهید قندی را در راستای رشد و توسعه این مجموعه و ارتقای سطح فن‌آوری و تولید در منطقه به کار گیریم و امیدواریم این مهم در سالجاری که مزین به شعار رونق تولید است تحقق پذیرد.

مدیرعامل مجتمع کابلهای مخابراتی شهید قندی نیز در این مراسم گزارشی از عملکرد و برنامه های آتی این شرکت ارائه کرد.

مهندس قدری گفت: امروز کشور ما برای توسعه زیرساختهای مخابراتی خود به تولید محصولات جدیدی نیاز دارد و شرکت شهید قندی برای نخستین بار در کشور توانسته است زنجیره تولید فیبر نوری تا انتقال به مجتمع های اداری و مسکونی و نهایتا تا کاربر نهایی در منازل در قالب شبکه FTTH را کامل کند.

وی افزود: این محصول در گذشته کاملا به صورت وارداتی تامین می‌شد و در حال حاضر این شرکت توانسته است با تولیدات خود سالانه 10 میلیون دلار برای کشور صرفه جویی ارزی به همراه آورد.

مجتمع کابلهای مخابراتی شهید قندی در سال 67 تولید فیبر نوری را برای نخستین بار در کشور آغاز نموده و قادر است سالانه 150 هزار کیلومتر از کابل های فیبر نوری خانگی را تولید و روانه بازار کند.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز