دستورالعمل‌های داخلی برای مقابله با تحریم صادرات فولاد اصلاح شود
پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در مورد محدودیت‌های ایجاد شده برای صادرات فولاد ایران، گفت: برای کاهش اثرات این مسئله باید دستورالعمل‌های داخلی تسهیل شوند و موانع موجود را برطرف کنیم.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، بهرام سبحانی در واکنش به محدودیت‌های ایجادشده برای صادرات برخی محصولات فلزی ایران از جمله فولاد از سوی ترامپ، اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تولیدکنندگان فولاد، تولید خودشان را همچنان ادامه می‌دهند، فقط باید هوشیاری بیشتری را در داخل داشته باشیم تا محدودیت‌های بیشتری از داخل برای این صنایع ایجاد نشود.
وی با بیان اینکه برای بهبود وضعیت صادرات صنایع نیازمند بازنگری در برخی قوانین و مقررات هستیم، تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌:‌‌‌‌‌‌‌‌ باید دستورالعمل‌های داخلی تسهیل شوند تا مشکلات بیشتری برای صادرات وجود نداشته باشد.
به گفته سبحانی، بخشنامه‌های متعددی در وزارت صنعت صادر شده که ممکن است محدودیت‌هایی را در زمینه صادرات ایجاد کند، از جمله محدودیت‌های موجود در فرآیندهای گمرکی، محدودیت‌های ارزی و نرخ ارز بازگشتی به کشور که باید برای رفع آنها فکری شود.
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با تاکید بر لزوم تشویق تولیدکنندگان در راستای افزایش صادرات محصولاتشان، گفت: از این طریق باید جلوی کاهش صادرات گرفته شود و شاهد افزایش صادرات نیز باشیم.
وی با اشاره به صادرات 7.5 تا 8 میلیون تن فولاد طی سال گذشته از کشور، گفت: امیدواریم امسال نیز کاهشی در صادرات نداشته باشیم و حتی شاهد افزایش صادرات فولاد نیز باشیم.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری