ریوتینتو از زمان تاسیس تاکنون
پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیوز در نظر دارد شرکت های معدن و صنایع معدنی دنیا را به مخاطبان خود معرفی نماید و از اینرو تلاش می شود در طول هر هفته چند شرکت مورد رصد و بررسی قرار گرفته و اطلاعات آن جهت استفاده مخاطبان انتشار یابد. به عنوان دومین شرکت به سراغ ریوتینتو رفتیم. ریو تینتو یک شرکت چند ملیتی انگلیس-استرالیایی و یکی از بزرگترین شرکت های فلزی و معدنکاری جهان است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، ریوتینتو در سال 1873 هنگامی که یک کنسرسیوم چند ملیتی از سرمایه گذاران، یک مجتمع معدنی در ریو تینتو، در Huelva اسپانیا را از دولت اسپانیا خریداری کرد، تاسیس شد. از آن زمان به بعد این شرکت از طریق مجموعه ای گسترده از ادغام ها و تملک دارایی ها رشد کرد.

نام این شرکت در حال حاضر در میان شرکت های معروف در سراسر جهان قرار دارد.

کسب و کار و تجارت شرکت اکتشاف، استخراج و فرآوری منابع معدنی است.
زمینه فعالیت های شرکت شرکت سنگ آهن، آلومینیوم، مس و الماس، انرژی و مواد معدنی و سایر فرآیندهاست.

سنگ آهن:

واحد آهن و تیتانیوم ریو تینتو (RTIT) بر تولید سنگ آهن و تیتانیوم شرکت نظارت می کند. 

این شرکت فعالیت های معدنکاری و تجارت سنگ آهن را به عهده دارد و عرضه و تجارت محموله های دریایی سنگ آهن جهانی را در اختیار دارد. معدنکاری و تولید سنگ آهن آن در منطقه Pilbara در غرب استرالیا واقع شده است.

درآمد ناخالص بخش سنگ آهن ریوتینتو در سال 2018 بالغ بر 18.5 میلیارد دلار و حجم تولید 337.8 میلیون تن بود.

آلومینیوم:

ریو تینتو کسب و کارهای مربوط به آلومینیوم خود را در گروه آلومینیومی خود یکی کرده که در اصل Rio Tinto Alcan نامیده می شود. این واحد در اواخر سال 2007 زمانی که Rio Tinto شرکت کانادایی Alcan را با سرمایه 38.1 میلیارد دلار خریداری کرد، تشکیل شد.

کسب و کار شرکت آلومینیوم شامل معادن و معدنکاری بوکسیت و نیز فرآوری و پالایش آلومینا می باشد. معادن بوکسیت آن در استرالیا، برزیل و گینه قرار دارد. واحدهای فرآوری آلومینا نیز در استرالیا و برزیل واقع شده است. شرکت همچنین دارای کارخانه هایی واقع در استرالیا، نیوزیلند، ایسلند، انگلستان و عمان می باشد.

درآمد ناخالص ریوتینتو از بخش آلومینیوم در سال 2018 حدود 12.2 میلیارد دلار بود که از تولید 50.4 میلیون تن بوکسیت و تولید 3 میلیون و 458 هزار تن آلومینیوم حاصل شده است.

 مس و الماس:

شرکت Rio Tinto Diamonds دارای سه معدن الماس است که این معادن شامل معدن الماس Argyle در غرب استرالیا با مالکیت 100 درصدی، معدن Diiavik Diamond در منطقه شمال غربی کانادا با مالکیت 60 درصدی و معدن الماس Murowa در زیمبابوه با مالکیت 78 درصدی می باشد. این سه معدن، 20 درصد تولید سالیانه الماس های جهان را ه خود اختصاص داده و سبب شده ریوتینتو، سومین تولیدکننده بزرگ الماس های معدنی جهان شود.

 عملیات بخش مس و الماس ریوتینتو در استرالیا، کانادا، مغولستان و آمریکا مدیریت می شود و فعالیت های غیر اداری در شیلی و اندونزی صورت می گیرد. فرآورده های فرعی تولید مس شرکت شامل طلا، نقره، مولیبدن و دیگر مواد مانند اسید سولفوریک، رنیوم (rhenium)، کربنات سرب و سلنیوم است.

 درآمد ناخالص سال 2018 این شرکت از بخش مس و الماس 6.5 میلیارد دلار بوده و حجم تولید مس معدنی ریوتینتو به 634 هزار تن رسید.

 انرژی و مواد معدنی:

بخش انرژی و مواد معدنی شامل فعالیت های استخراج معدن، فرآوری و بازاریابی در بیش از 10 کشور در 6 بخش شامل بورات (borates)، زغال سنگ، کنسانتره و گندله سنگ آهن، نمک، دی اکسید تیتانیوم و اورانیوم می باشد. بخش انرژی و موادمعدنی همچنین شامل پروژه لیتیوم بورات Jadar در صربستان و پروژه سنگ آهن Simandou در گینه است.

 درآمد ناخالص این بخش 5.7 میلیارد دلار بوده و حجم تولید سرباره دی اکسید تیتانیوم در سال گذشته یک میلیون و 116 هزار تن و حجم تولید گندله و کنسانتره سنگ آهن 8 میلیون و 952 هزار تن بوده است.

 مجموع درآمد ریوتینتو در سال 2018 به شرح تصویر خبر می باشد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری