تلاش ذوب آهن برای صادرات یک میلیون تنی در سال جاری/ ظرف 4 سال آینده کمترین برداشت آب از زاینده رود را خواهیم داشت
پایگاه خبری معدن نیوز - منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در برنامه زنده‌رود شبکه اصفهان گفت: این شرکت در سال گذشته رکورد جدیدی در تولید با دو کوره بلند ثبت کرد و از ابتدای امسال تا کنون نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد قابل توجهی در تولید داشت.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، یزدی زاده افزود: برنامه امسال ذوب آهن دستیابی به تولید بیش از 3 میلیون تن است و تا کنون طبق برنامه پیش رفته ایم.

یزدی زاده با اشاره به کاهش مصرف آب در این شرکت گفت: در مصرف آب خام با اقدامات گسترده، صرفه جویی کردیم و علاوه بر آن بازچرخانی آب نیز صورت گرفت و از پساب شهرهای اطراف نیز استفاده می کنیم که حاصل آن کاهش شدید برداشت آب از زاینده رود است و سال گذشته تنها 40 درصد دیماند خود از این رودخانه را استفاده کردیم. با این اقدامات، ظرف 4 سال آینده کمترین برداشت آب از زاینده رود را خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت به موفقیت های باشگاه ذوب آهن اصفهان نیز اشاره نمود و گفت: این باشگاه بخشی از برند معتبر ذوب آهن است و خدمات بسیاری به ورزش کشور نموده است.امیدوارم تیم فوتبال ذوب آهن که پرچم ایران را در باشگاههای آسیا برافراشته است ، به مراحل بالاتر صعود کند.

وی به محصولات جدید ذوب آهن و دستاوردهای ماندگار این شرکت در دوران تحریم اشاره کرد و گفت: بیش از 120 سال است که دارای حمل و نقل ریلی هستم اما همواره وارد کننده ریل بودیم. ذوب آهن اصفهان، این معضل تاریخی را در زمانی که با تحریم های ظالمانه مواجه هستیم، رفع نمود و حالا قطار ها در مسیرهای بین شهری و مترو می توانند بر روی ریل ایرانی تردد کنند


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز