حمایت تمام عیار نمایندگان کرمان در مجلس برای واگذاری تمامی محدوده های معدنی استان به شرکت ملی مس
پایگاه خبری معدن نیوز - سخنگوی مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: از واگذاری پهنه‌های معدنی مس در استان كرمان به شركت مس حمایت می‌کنیم.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، «احمد انارکی محمدی» نماینده مردم رفسنجان ‌ و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: با فوریت در حال مکاتبه با استاندار هستیم تا در شورای عالی معادن استان تمام محدوده‌های معدنی مس استان کرمان جهت فعال‌سازی و بهره‌برداری به شرکت مس واگذار شود.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی با بیان این‌ مطلب در دیدار مجمع نمایندگان استان کرمان با دکتر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران گفت: لازم است شرکت مس برنامه‌های اصلاحی در حوزه‌های توسعه و ساختار مالی و حقوقی را طبق یک برنامه زمان‌بندی مشخص به مجمع نمایندگان استان کرمان ارائه کند.
وی افزود: این برنامه باید اصلاح ساختار مالی و حقوقی در همه شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مس را در برگیرد.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان کرمان در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته از سوی شرکت مس در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: وجود شرکت مس در منطقه موجب رونق تولید و اشتغال‌زایی شده است و امیدواریم با حمایت‌های مس شاهد رونق بیشتر تولید و افزایش اشتغال‌زایی باشیم.
عضو ناظر در شورای عالی اقتصاد گفت: بدون شک طرح انتقال آب از خلیج‌فارس که با مشارکت شرکت مس، چادرملو و گل‌گهر در حال اجرا است می‌تواند زمینه‌های افزایش تولید، توسعه پایدار و سرعت بخشیدن به طرح‌های توسعه معدنی را فراهم کند.
انارکی محمدی افزود: امیدواریم با مشارکت تمام شرکت‌های فعال فاز اول این طرح هر چه سریع‌تر به سرانجام برسد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز