معرفی کتاب "راهنمای مدیریت ریسک در معادن"
پایگاه خبری معدن نیوز در نظر دارد از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه نماید. در بخش ششم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "راهنمای مدیریت ریسک در معادن" خواهیم پرداخت.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، کار و فعالیت در محیط‌ های معدنی عملی مخاطره آمیز است و مستلزم اعمال مدیریت موثر ریسک با تکیه بر آخرین دستاوردهای علمی و فنی روز است.

اغلب سازمان‌هایی که درصدد انجام مطالعات ریسک در معادن برمی‌آیند، کمبود منابع و کتب راهنما و مرجع در حوزه معدنکاری را لمس می‌کنند و در نتیجه به سایر رشته‌های مهندسی مراجعه می‌کنند.

در نهایت، هزینه و زمان انجام مطالعات اغلب از مقادیر پیش‌بینی فراتر می‌رود و نتایج حاصله هم عموما رضایت‌بخش نیست.

کتاب «راهنمای مدیریت ریسک در معادن» ترجمه نعمت‌اله سلیم‌پور در سال 1395 در 160 صفحه به چاپ رسیده است.

پیشرفت‌های فناوری و سیستم‌های مدیریتی، قابلیت کارشناسان در تدقیق استانداردهای بهره‌برداری کارآ و ایمن از سیستم مدیریت و تجهیزات را به طور فزاینده‌ای فراهم کرده است.

تجهیزات مناسب، نیروهای کارآزموده و سیستم مدیریتی به جا در محیطی سالم تداعی‌کننده یک کارگاه ایده‌آل است. اما خطرات ذاتی موجود در فناوری و محیط‌ های معدنی ایجاب می‌کند که فرآیندی برای کاهش خطرات به حد مطلوب پیاده‌سازی شود تا در عین حال نیازهای تولیدی و محیط کسب و کار نیز تامین شود.

ساختار این فرآیند باید حاوی روش‌های شناسایی، ارزیابی و کنترل ریسک‌های مربوط باشد.

این کتاب حاوی اطلاعاتی است که به مدیران و کارشناسان معادن و صنایع مرتبط در فرآیند کاهش و مدیریت ریسک کمک می‌کند و شامل 7 فصل است که ناشر آن قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا-قربنوح است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز