تنها راه نجات کشور توسعه صادرات غیرنفتی است
پایگاه خبری معدن نیوز- سعید زرندی در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت، معدن و تجارت که در مشهد مقدس برگزار شد، بیان کرد: با 15 کشور همسایه و با جمعیت 600 میلیون نفر در بدترین شرایط تحریم هم می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم که در سال گذشته 2 درصد واردات صورت گرفته است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز،وی عنوان کرد: در سال97 به میزان 23 میلیارد دلار ، به 15 کشور همسایه صادرات انجام شده است.
وی خاطر نشان کرد: درسال97 شرایط خاصی در تحریم اقتصادی رخ داده است که با تحلیل های درست و غلبه فعالان اقتصادی با هوشمندی توانستیم از مشکلات پیش رو گذر کنیم.
وی اظهار کرد: باید نگاه تصدی گری در صنعت معدن تجارت کاهش دهیم، در این زمینه جمع بندی هایی صورت گرفته است.
زرندی با اشاره به تحریمات افزود:تحریمات در بخش صنعت و در بعضی صنایع همچون خودروسازی وحوزه شیمیایی بیشتر تاثیر گذشته است.
وی خاطر نشان کرد: درسال97 شرایط خاصی درتحریم اقتصادی رخ داده است که با تحلیلات درست و غلبه فعالان اقتصادی با هوشمندی توانستیم از مشکلات پیش رو گذر کنیم.
وی اظهار کرد: باید نگاه تصدی گری در صنعت معدن تجارت کاهش دهیم،دراین زمینه جمع بندی هایی صورت گرفته است.
زرندی با اشاره به وجود تحریم‌ها در کشور افزود: تحریم‌ها در بخش صنعت و در بعضی صنایع همچون خودروسازی وحوزه شیمیایی بیشتر تاثیر گذشته است.
معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت،معدن و‌تجارت با اشاره به سال 98 بیان کرد: در سال جدید بر ساخت و تعمیق در داخل کشور تلاش میکنیم که نیازمندی های واحد ها اعلام و بخش های صنعت،دانش بنیان و در نهایت دانشگاه ها در جهت رفع نیازمندی ها فعالیت می‌کنند، همچنین به موضوعات نوآوری نگاه جدی تری باید صورت بگیرد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز