اقتصاد و صنعت

نفت ۵۸ دلاری شد

نفت ۵۸ دلاری شد
پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت با ۳ سنت معادل ۰.۰۵ درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۸ دلار و ۹۷ سنت رسید.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، در حالی که به دلیل سایه افکندن اختلافات تجاری آمریکا و چین بر اقتصاد جهانی، نگرانی ها از کاهش تقاضا برای نفت شدت گرفته است، قیمت نفت که به زیر 60 دلار سقوط کرده، امروز تقریبا ثابت بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت با 3 سنت معادل 0.05 درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 58 دلار و 97 سنت رسید. قیمت به نزدیکی پایین ترین رقم های 7 ماه گذشته رسیده است.
در عین حال، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با 8 سنت معادل 0.15 درصد کاهش به 53 دلار و 56 سنت رسید.
پس از آنکه ترامپ به صورت یک طرفه به آتش بس تجاری با چین پایان داد و اعلام کرد که آمریکا بر 300 میلیارد دلار دیگر از کالاهای آمریکا تعرفه 10 درصدی خواهد بست، قیمت نفت برنت در هفته گذشته بیش از 9 درصد کاهش یافته است.
بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «با توجه به اینکه سرمایه گذاران درگیر تاثیرات جنگ تجاری هستند، قیمت نفت همچنان تحت فشار است.»
اما ترامپ روز سه شنبه نگرانی ها در مورد طولانی شدن جنگ تجاری با چین را رد کرد.
در همین حال، وزرای انرژی آمریکا و عربستان روز سه شنبه در واشنگتن نگرانی خود را از تهدید آزادی دریانوردی در خلیج فارس ابراز داشتند.
به دنبال تنش های اخیر بین ایران و غرب بر سر نفتکش ها و پهپادها، تنش ها در خاورمیانه افزایش یافته و موجب نگرانی از احتمال بسته شدن آبراه مهم تنگه هرمز شده است.
خبر دیگر در بازار نفت حاکی است، بر اساس برآورد انستیتوی نفت آمریکا میزان ذخایر نفت خام این کشور بیشتر از حد انتظار کاهش یافته و این تا حدودی موجب تقویت قیمت نفت شده است. آمارهای رسمی دولت آمریکا در مورد میزان ذخایر نفت امروز منتشر می شود.


اخبار مرتبط
بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
فولاد اکسین
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز