50 معدن قابل توسعه زنجان چشم انتظار سرمایه‌گذار
پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: 50 مورد از معادن غیرفعال استان با حضور سرمایه‌گذار قابل توسعه است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، رباب داداشی اظهار کرد: با توجه به پتانسیل‌های معدنی استان، بیش از نیمی از معادن غیر فعال استان زنجان قابل توسعه و راه‌اندازی مجدد هستند.

این مسئول با اشاره به معادن غیرفعال استان، ادامه داد: 200 معدن غیر فعال در استان وجود دارد که بیش از 50درصد آن قابل توسعه است که اینگونه معادن را می‌توان با حضور سرمایه‌گذاران و کمک بخش خصوصی فعال کرد . در تلاشیم بتوانیم با ایجاد زنجیره‌ای در استان، شاهد فعالیت معادن و استفاده از پتانسیل‌های موجود باشیم.

داداشی با بیان اینکه با اجرای طرح احیای معادن، زمینه اشتغالزایی و تولید مواد معدنی فراهم می‌شود، تصریح‌کرد: امیدواریم با پویاتر شدن بخش معدن، شاهد حضور سرمایه‌گذاران جدید در این بخش و استفاده از پتانسیل‌های موجود باشیم.

معاون امور معادن و صنایع‌معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: 388 فقره معدن در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد 333 فقره معدن پروانه بهره‌برداری دارد و در حال حاضر 135 معدن در حال برداشت ماده معدنی هستند و 188 معدن با وجود داشتن پروانه بهره‌برداری، استخراج مواد معدنی ندارد.

وی میزان ذخایر شناسایی شده انواع مواد معدنی را 610 میلیون تن اعلام کرد و گفت: میزان استخراج اسمی مندرج در پروانه بهره‌برداری سالیانه 11 میلیون و 320 هزار تن است و مساحت کل محدوده‌های معادن استان 2 هزار و 60 کیلومترمربع معادل 9.4 درصد مساحت کل استان است و مساحت عرصه‌های عملیاتی معادن که دارای مجوز هستند 12 کیلومتر مربع معادل 5 صدم درصد مساحت کل استان را تشکیل می‌دهد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز