ثبت بالاترین رقم تولید کاتد مس در ایران
پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت صنایع مس ایران با تولید 110 هزار تن کاتد مس، بالاترین رقم تولید این محصول در 5 ماه نخست امسال را ثبت کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، از تولید 110 هزار تن کاتد مس و ثبت رکورد تولید این محصول طی 5 ماه نخست امسال خبر داد.

اردشیر سعدمحمدی با اعلام این مطلب، همچنین افزایش ظرفیت کارخانه ذوب خاتون آباد را از برنامه‌های این شرکت در سال جاری عنوان کرد.

وی گفت: خوشبختانه در پنج ماه نخست امسال 110 هزار تن تولید کاتد داشتیم که این میزان تولید یک رکورد محسوب می‌شود.

سعد محمدی افزود: امیدوارم با شرایطی که برای طرح‌های توسعه از جمله کنسانتره دره آلو، کنسانتره دره زار و شرایط سونگون تعریف کرده‌ایم، مسیر توسعه را سرعت ببخشیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در بخش دیگری گفت:کارخانه ذوب خاتون‌آباد با هدف افزایش ظرفیت از 80 هزار تن به 120 هزار تن و به دلیل کیفیت مناسب زیست‌محیطی در حال تغییر تکنولوژی است.

وی افزود: امیدوارم در مدت کوتاهی ذوب خاتون‌آباد راه‌اندازی شود و برای همیشه آلودگی زیست‌محیطی در منطقه از بین برود.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران از برنامه فروش 10 هزار میلیارد تومانی این شرکت تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد.

 سعدمحمدی افزود: میزان فروش شرکت مس تا پایان شهریور ماه در مرز 10 هزار میلیارد تومان فروش قرار خواهد گرفت که این رقم، معادل کل فروش در سال 97 است.

 وی با اشاره به میزان فروش شرکت مس تا پایان مرداد سال جاری گفت: در پنج ماهه نخست امسال 8 هزار و 460 میلیارد تومان فروش به ثبت رسید که یک رکورد در تاریخ صنعت مس ایران محسوب می‌شود.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز