رشد 114 درصدی فروش "فملی" تا پایان مرداد ماه و اقبال سهامداران به این سهم در بازار سرمایه
پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت مس گفت: تا پایان مردادماه سال جاری شرکت مس با رشد 26 درصدی نسبت به برنامه موفق به تولید 110 هزار و 390 تن کاتد شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، اردشیر سعد محمدی با اعلام این خبر و با بیان این‌که درمجموع عملکرد تولیدی شرکت مس تا پایان مردادماه نشان‌دهنده روند روبه‌جلو و موفقیت‌آمیز در تحقق برنامه تولید است اظهار داشت: تولید آند شرکت مس طی این بازه زمانی به 140 هزار تن رسید که نسبت به برنامه 110 هزار تنی نشان‌دهنده رشد 27 درصدی است.

وی افزود: همچنین تولید مس محتوی معدنی شرکت مس هم طی این بازه زمانی با رشد 4 درصدی نسبت به برنامه به بیش از 124 هزار تن رسیده است.

به گفته مدیرعامل شرکت مس طی 5 ماهۀ ابتدایی سال جاری درمجموع 79 میلیون و 130 هزار تن سنگ معدن استخراج شده است که نسبت به برنامه 76 میلیون و 213 هزار تنی امسال 4 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین شرکت مس در 5 ماهۀ اول 1398، 56 میلیون و 712 هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که 4 درصد از برنامه در نظر گرفته‌شده برای برداشت سنگ سولفور (54 میلیون و 680 هزار تن) جلوتر است.

سعد محمدی با اشاره به رشد 4 درصدی تولید کنسانتره گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد خوبی داشته است؛ به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس با افزایش تولید 5 هزار تنی نسبت به برنامه موفق به تولید 119 هزار 679 تن کنسانتره شده است.

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به فروش 1700 میلیارد تومانی شرکت مس در مرداد ماه گفت: با این میزان فروش در مردادماه، مس موفق به فروش 8 هزار و 460 میلیارد تومانی تا پایان مرداد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 114 درصد رشد داشته است.

وی تأکید کرد: قطعاً این میزان فروش در شرایط تحریم نشان‌دهنده برنامه‌های مناسب فروش شرکت مس و خبر خوبی برای بازار سرمایه است و موجب رشد سهام شرکت مس و اقبال سهامداران به فملی خواهد شد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز