ایمیدرو بیش از 10 هزار شغل جدید ایجاد می‌کند
پایگاه خبری معدن نیوز- سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تا پایان سال حدود 4 میلیارد دلار طرح به بهره برداری می‌رساند که بیش از 10 هزار شغل ایجاد خواهد کرد
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، امروز مجمع عمومی سالانه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان مجمع برگزار و گزارشی از عملکرد سال 97 ارائه شد.

بر اساس این گزارش، در سال 97 حدود 2 میلیارد دلار طرح با اشتغالزایی 3 هزار و 800 نفر به بهره‌برداری رسیده است.

بر اساس این گزارش، طرح‌های بزرگی از جمله تولید الکترود گرافیتی امسال به بهره‌برداری می‌رسد که 50 درصد وابستگی صنعت فولادی به این محصول را کاهش می‌دهد.

همچنین بزرگترین مجتمع آلومینیوم کشور در آبان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

از ابتدای تاسیس ایمیدرو تاکنون، 14 و نیم میلیارد دلار طرح به بهره برداری رسیده و تا افق چشم‌انداز 16 میلیارد دلار دیگر طرح در حوزه صنایع معدنی به بهره‌برداری خواهد رسید.

بر اساس این گزارش میزان صادرات شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو در سال 97 بیش از 9 میلیارد دلار بوده که 20 درصد صادرات غیر نفتی را شامل می‌شود.

همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد که تولید فلزات اساسی در سال 97 تا 56 درصد رشد داشته است ضمن اینکه پیش بینی‌ها از رشد اقتصادی ایران و جهان و همینطور افزایش قیمت فلزات اساسی ظرفیت خوبی را برای توسعه صادرات نشان می‌دهد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز