امکان بازنگری و افزایش تعرفه سنگ آهن در صورت موثر نبودن پس از یک دوره سه ماهه
پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن اصفهان در اولین گردهمایی و نمایشگاه تولیدکنندگان فولاد در چابهار با بر پایی غرفه ای حضور فعال دارد و جمعی از مسئولین و دست اندرکاران صنعت و اقتصاد کشور با حضور در این غرفه از تولید ریل ملی و مقابله با خام فروشی مواد معدنی حمایت کردند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در بازدید از غرفه ذوب‌آهن اصفهان در نمایشگاه فولاد چابهار بر ضرورت ممنوعیت واردات ریل تاکید کرد و گفت: نباید کارگران ما به دلیل صادرات مواد خام معدنی بیکار شوند.

قائم وزیر صمت افزود: تعرفه 25 درصدی صادرات سنگ آهن در دوره سه ماهه بازنگری خواهد شد و در صورت عدم موثر بودن افزایش خواهد یافت.

وی در آئین افتتاحیه نخستین نمایشگاه و همایش فولاد چابهار نیز گفت: کشور ما برای افق 1404 ایجاد 55 میلیون تن فولاد را هدف گذاری کرده است این در حالی است که بزرگترین شرکتهای فولادی کشور از جمله فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان به دلیل خام فروشی و صادرات سنگ آهن با کمبود سنگ آهن و مواد اولیه مواجه هستند.

وی تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری باید با خام فروشی مواد معدنی مقابله شود. در واقع باید با ایجاد زمینه های رونق تولید، مواد خام را در کارخانجات داخلی کشور به موادی با ارزش افزوده بالاتر تبدیل کنیم و سپس با صادرات شمش و سایر محصولات فولادی سود آوری و رونق اقتصادی بیشتری برای کشورمان به بار آوریم.

الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، زهرا سعیدی نماینده شهرستان مبارکه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز از غرفه ذوب‌آهن اصفهان در نمایشگاه فولاد چابهار بازدید کردند و ضمن حمایت از تولید ریل ملی، بر مقابله با خام فروشی مواد معدنی تاکید نمودند.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری