فولاد و آهن

با اخذ گواهینامه تایید صلاحیت استاندارد ۱۷۰۲۵؛ نتایج آزمایشگاه کالیبراسیون ذوب آهن، در سراسر دنیا معتبر شد

با اخذ گواهینامه تایید صلاحیت استاندارد ۱۷۰۲۵؛ نتایج آزمایشگاه کالیبراسیون ذوب آهن، در سراسر دنیا معتبر شد
پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن اصفهان موفق به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت استاندارد ۱۷۰۲۵ در حوزه کالیبراسیون شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، راد مدیر مهندسی اتوماسیون و ارتباطات شرکت با اعلام این خبر افزود: با توجه به ضرورت حفظ منافع شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان در عرصه رقابت های تجاری، بازرگانی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی، این شرکت در سال 1394 برای اولین بار اقدام به اخذ گواهی نامه استاندارد 17025:2005 در آزمایشگاه کالیبراسیون به مدت سه سال از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران نمود. در این راستا طی سالهای 94، 95، 96 و97 پس از مطالعه، تحقیق، تجهیز وبرنامه ریزی منسجم این مدیریت در سال 1397 ضمن انجام ارزیابی مجدد از طرف مرکز ملی تایید صلاحیت ایران موفق به تجدید گواهی نامه تایید صلاحیت استاندارد 17025 و اخذ آن با دامنه ای وسیعتر از سال 1394 شد.

با روند تخصصی شدن روش های کالیبراسیون آزمایشگاه ها، سازمان های تدوین کننده استاندارد را بر آن داشت تا نیازمندی های خاصی را جهت حصول اطمینان از کیفیت خدمات تدوین نمایند. استاندارد 17025 برای کلیه آزمایشگاه های ارائه دهنده خدمات کالیبراسیون (آزمایشگاه های صنعتی) قابل کاربرد می باشد. این استاندارد، کالیبراسیون را با روش های استاندارد، غیر استاندارد و روش های توسعه یافته آزمایشگاهی را تحت پوشش قرار می‌دهد. آزمایشگاهی که استاندارد 17025 را اجرا و از یک مرجع ملی یا بین‌المللی تاییدیه گرفته باشد به عنوان یک آزمایشگاه معتبر به رسمیت شناخته می‌شود و نتایج کالیبراسیون های آن آزمایشگاه در سراسر دنیا قابل پذیرش است.

راد در پایان از فعالیت مدیریت های نت راه وساختمان ، روابط عمومی،کیفیت ،حراست و آموزش در انجام هرچه بهتر این ممیزی قدردانی کرد.

همچنین علی دهقانی، مهندس ارشد آزمایشگاه ابزار دقیق برخی از مزایای پیاده سازی 17025 در شرکت ذوب‌آهن اصفهان را چنین بیان کرد: در خصوص صادرات محصولات فولادی شرکت (ممیزی های کرز ، CE و...) و تولید ریل دارا بودن 17025از اهمیت زیادی برخوردار است.

به روز آوری روشهای کالیبراسیون و توصیه در بکارگیری روشهای استاندارد

توجه به صلاحیت پرسنل آزمایشگاه ، ارتقاءسطح دانش علمی وفنی آنها با توجه به الزام این استاندارد وخط مشی آن

اطمینان از نتایج آزمایشگاه و پذیرش بهتر گزارشات کالیبراسیون در سطح ملی ، منطقه ای و بین المللی

همزبانی و هم راستائی آزمایشگاه با سایر آزمایشگاه های تأیید صلاحیت شده دنیا

صرفه جوئی در هزینه‌هایی که شرکت، در قبال کالیبراسیون دستگاهها بر اساس استاندارد 17025، سالانه به شرکت های بیرونی پرداخت می کرد

افزایش حجم کاری آزمایشگاه و حصول شاخص های اقتصادی بهتر

شرکت در تست های مقایسه ای PT( تست مهارت بین آزمایشگاههای کالیبراسیون در سطح کشور)

افزایش رضایت مشتریان کالیبراسیون

پذیرش آزمایشگاه کالیبراسیون بعنوان آزمایشگاه دارای تایید صلاحیت ملی از طرف موسسه استاندارد

سودآوری شرکت از استفاده‌ منابع موجود در خصوص امکان جذب مشتریان جدید (خارج از ذوب‌آهن) که خود را ملزم می‌دانند خدمات کالیبراسیون خود را از مراجع تایید شده دریافت نمایند.

برقرای ارتباط میان این آزمایشگاه، با سایر آزمایشگاههای مرجع، در راستای تبادل اطلاعات ، تجارب ، هماهنگ سازی استانداردها ، روشهای اجرایی و نیز تضمین کیفیت نتایج کالیبراسیونها

تسهیل همکاری میان شرکت و سایر سازمانها

سازگاری با سیستم های مدیریت کیفیت ISO 9001 و انطباق استانداردهای ISO 9001 , 9002 با مقدمات این استاندارد ( به خصوص برای آزمایشگاههایی که بخشی از یک سازمان بزرگ دارای گواهینامه ISO 9001 می باشند.


اخبار مرتبط
بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
فولاد اکسین
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز