اخبار استان ها

وزیر صمت در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر؛

ظرفیت بوکسیت کشور دو برابر می شود/ حوزه بوکسیت یک اولویت برای وزارت صمت است/ واردات بخش صنعت و معدن تا ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافته است

ظرفیت بوکسیت کشور دو برابر می شود/ حوزه بوکسیت یک اولویت برای وزارت صمت است/ واردات بخش صنعت و معدن تا ۱۰ میلیارد دلار کاهش یافته است
پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت های استان بوشهر در معادن بوکسیت گفت: تکمیل مطالعات راه‌اندازی معدن بوکسیت در استان بوشهر با جدیت در حال پیگیری است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، رضا رحمانی که در جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر سخن می گفت، افزود: استان بوشهر در حوزه معادن به ویژه در حوزه معادن بوکیست، از ظرفیت قابل توجهی برخوردار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استان بوشهر نیازمند راه‌اندازی اسکله مواد معدنی و بوکسیت است، گفت: حوزه بوکسیت در استان بوشهر یک اولویت برای وزارتخانه است که پروانه اکتشاف آن به نام ایمیدرو صادر شده است.

رحمانی در بخش دیگری اظهار کرد: با بهره‌برداری از معادن بوکسیت در استان‌های خراسان شمالی و فارس، ظرفیت این محصول در کشور دو برابر شده است.

این عضو هیئت دولت به جایگاه تجارت خارجی صنعت و معدن اشاره کرد و افزود: در مجموع 30 میلیارد دلار واردات بخش صنعت و معدن است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این رقم تا 10 میلیارد دلار کاهش یافته است.


اخبار مرتبط
بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
فولاد اکسین
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز