حمله مرگبار به کاروان معدنچیان در بورکینافاسو/ دستکم 37 کشته و 60 زخمی در مرگبارترین حمله سال های اخیر به کارگران معدن طلای سمافو
پایگاه خبری معدن نیوز - مقامات محلی روز چهارشنبه اعلام کردند 37 غیرنظامی در حمله افراد مسلح به کاروان کارگران شرکت کانادایی معدن طلای سمافو در شرق بورکینافاسو کشته و بیش از 60 تن نیز زخمی شدند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات محلی روز چهارشنبه اعلام کردند 37 غیرنظامی در حمله افراد مسلح به کاروان کارگران شرکت کانادایی معدن طلای سمافو در شرق بورکینافاسو کشته و بیش از 60 تن نیز زخمی شدند.

در شرایطی که ارتش بورکینافاسو تلاش می‌کند خشونت افراط گرایان را در بخش‌هایی از این کشور واقع در غرب آفریقا مهار کند، این حمله به عنوان مرگبارترین در نوع خود در سال‌های اخیر به حساب می‌آید.

معدن سمافو پارسال در پی حوادثی مسلحانه نزدیک دو معدن از معادنش در بورکینافاسو، تدابیر امنیتی را تشدید کرد.

این مرگبارترین حمله در سال های اخیر است. معدن طلای سمافو سال گذشته به دنبال حوادث مسلحانه در نزدیکی دو معدن آن در غرب آفریقا، مسائل امنیتی را سختگیرانه تر کرد.

مقامات سمافو اظهار داشتند که حمله مسلحانه به پنج اتوبوس حامل کارگران این معدن با اسکورت نظامی در جاده معدن Boungou، در حدود 40 کیلومتری Boungou اتفاق افتاد و حدود 37 کشته و 60 زخمی بر جای گذاشت.

دفتر فرمانداری نیز جزئیات بیشتری از این حادثه به دست آورده و گفت: افراد مسلح ناشناس بر سر راه این کاروان کارگران سمافو کمین کرده بودند. در این حادثه علاوه بر کارگران نیروهای امنیتی نیز کشته شدند و شمار تلفات احتمالا افزایش خواهد یافت.

منابع امنیتی می گویند، اسکورت این کاروان در منطقه ای که هیچگونه ارتباط تلفنی در آن مقدور نبود مورد حمله نیروهای مسلح قرار گرفت.

در ماه دسامبر سال گذشته نیز یک دستگاه خودرو پلیس در همان جاده مورد حمله قرار گرفت و در نتیجه آن حمله 5 نفر کشته شدند.

شرکت سمافو گفت که درحال حاضر امنیت در معدن Boungou برقرار است و عملیات معدنکاری تحت تأثیر قرار نگرفته.

قیمت سهام Semafo پس از این اخبار با پایین ترین سطح 9 ماه اخیر رسید و کاهش یافت.

 


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری