جهش 54 درصدی صادرات فولاد شرکت های بزرگ فولادساز کشور در مهر ماه/ عملکرد 7 ماه ابتدای سال نیز گویای رشد 8 درصدی است
پایگاه خبری معدن نیوز - فولادسازان بزرگ کشور در مهر ماه بالغ بر 561 هزار تن فولاد و محصولات فولادی صادر کردند که نسبت به مهر ماه سال قبل 54 درصد رشد داشته است. فولادسازان در 7 ماهه امسال هم درمجموع 4 میلیون و 50 هزار تن فولاد و محصولات فولادی صادر کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 8 درصدی را نشان می دهد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، فولادسازان بزرگ کشور در مهر ماه بالغ بر 561 هزار تن فولاد و محصولات فولادی صادر کردند که نسبت به مهر ماه سال قبل 54 درصد رشد داشته است.
فولادسازان در 7 ماهه امسال هم درمجموع 4 میلیون و 50 هزار تن فولاد و محصولات فولادی صادر کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 8 درصدی را نشان می دهد.
عملکرد ذوب آهن، فولاد مبارکه و فولاد آلیاژی و هرمزگان در مهر ماه فوق العاده بود.
در 7 ماهه امسال هم علی رغم اینکه بیشترین صادرات مربوط به فولاد خوزستان با حجم یک میلیون و 84 هزار تن بود اما این شرکت افت 19 درصدی را در تناژ صادرات به ثبت رسانده است که الزام عرضه در بورس کالا و افزایش آن موجب کاهش حجم صادرات شده است.
فولاد مبارکه با 885 هزار تن صادرات دومین صادرکننده برتر ایران تا پایان مهر ماه بود که رشد 23 درصدی را در صادرات شاهد بود. ذوب آهن، سومین صادرکننده برتر ایران تا پایان مهر 682 هزار تن فولاد صادر کرد که رشد 16 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشت. فولاد کاوه جنوب کیش با صادرات 465 هزار تن بیلت و نیز 62 هزار تن آهن اسفنجی در رتبه چهارمین صادرکننده برتر فولاد کشور قرار گرفت و فولاد هرمزگان پنجم شد. صادرات فولاد هرمزگان افت یک درصدی داشته و به 453 هزار تن رسیده است.
چادرملو هم توانست در 7 ماهه اول امسال 129 هزار تن شمش صادر کند.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری