فولاد و آهن

مدیرعامل فولاد مبارکه؛

فروش محصولات فولاد مبارکه در بازارهای داخلی و صادراتی از ۱۱۰ میلیون تن فراتر رفت

فروش محصولات فولاد مبارکه در بازارهای داخلی و صادراتی از ۱۱۰ میلیون تن فراتر رفت
پایگاه خبری معدن نیوز - با افزایش ۱۱ و نیم درصدی فروش هشت ماهه محصولات گروه فولادمبارکه در مقایسه با فروش سال ۱۳۹۷، رکورد جدیدی حاصل شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، با افزایش 11 و نیم درصدی فروش هشت ماهه محصولات گروه فولاد مبارکه در مقایسه با فروش سال 1397، رکورد جدیدی حاصل شد.
مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با بیان اینکه فروش محصولات این شرکت در هشت ماهه امسال، 266 هزار و 783 میلیارد ریال بوده است گفت: میزان فروش 12 ماهه پارسال محصولات، 234 هزار و 802 میلیارد ریال ثبت شد.
حمیدرضا عظیمیان افزود: فروش محصولات گروه فولاد مبارکه در آبان، 32 هزار و 363 میلیارد ریال بود.
وی با تأکید بر اینکه در سخت‌ترین شرایط فولاد مبارکه توانسته است با اولویت تأمین بازار داخلی، بازارهای صادراتی خود را حفظ کند گفت: میزان فروش محصولات فولادی این شرکت در بازارهای داخلی و صادراتی از حدود 110 میلیون تن فراتر رفته است.
مدیرعامل گروه فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه سهم 50 درصدی تولید فولاد در مجموعه شرکت‌های ایمیدرو (تولید سالانه بیش از هفت میلیون و 200 هزار تن فولاد خام) و سهم یک‌ درصدی در تولید ناخالص داخلی و پنج درصدی در تولید ناخالص داخلی بخش صنعت داشته و همچنین عنوان دومین شرکت بورسی با 130 هزار میلیارد ریال سرمایه ثبت‌شده را به خود اختصاص داده است.
سنگ‌آهن ارسالی از معادن در فولاد مبارکه پس از فرآوری به گندله، آهن‌اسفنجی، فولاد مذاب، تختال ورق گرم و سرد، گالوانیزه، رنگی و قلع‌اندود تبدیل می‌شود که برای کشور ارزش‌ افزوده اقتصادی گسترده‌ای دارد.
فولاد مبارکه بزرگترین تولیدکننده ورق‌های فولادی تخت در خاورمیانه و شمال آفریقا(سهم 20 درصدی) و بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان (سالانه 12 میلیون تن) است.


اخبار مرتبط
نورد گرم 2 مبارکه
گالری ویدئو
شرکت صبافولاد
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز