اقتصاد و صنعت

پیش بینی قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ / مخازن جدید وارد بازار نفت می شوند

پیش بینی قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ / مخازن جدید وارد بازار نفت می شوند
پایگاه خبری معدن نیوز- خطیبی گفت: پس از کاهش ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه ای نفت، در صورت عدم بروز اتفاقات غیر منتظره و بر اساس آمار‌های اقتصادی پیش بینی می‌شود قیمت نفت در سال آینده میلادی بین ۵۸ تا ۶۰ دلار باشد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، محمدعلی خطیبی نماینده پیشین ایران در اوپک در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،در تشریح یکصدوهفتادوهفتمین نشست وزارتی اوپک اظهار کرد: افزایش تولید نفت بر آخرین جلسه هفته گذشته سازمان اوپک سایه انداخته یود و پیش بینی می شود در سال آینده میلادی 2 میلیون بشکه نفت مازاد بر نیاز در بازار باشد.

نماینده پیشین ایران در اوپک تصریح کرد: پیش بینی می‌شود میزان رشد تقاضای نفت در جهان برای سال آینده بین یک تا 1.5 میلیون بشکه نفت در روز باشد و با این احتساب حدود 800 هزار بشکه مازاد در بازار وجود خواهد داشت که می‌تواند بر قیمت نفت تاثیر گذار باشد.

وی افزود: در حالیکه اوپک در ابتدای امسال تصمیم به کاهش تولید به میزان حدود 1.2 میلیون بشکه نفت گرفته بود اما طی نشست هفته گذشته کاهش روزانه 500 هزار بشکه‌ای در روز به تصویب رسید، بنابراین علاوه بر آثار کاهش تولید در تصمیم گذشته، میزان تولید کشورهای صادرکننده مجدد 500 هزار بشکه کاهش خواهد یافت.

خطیبی بیان کرد: کاهش یک میلیون و 700 هزار بشکه‌ای نفت خام در سال 98 نسبت به تولید 2 میلیون بشکه ای نفت اعضای غیر اوپک مقداری ناکافی است، به همین دلیل کشور عربستان اعلام کرد که در صورتی که همه کشور‌ها به تعهد خود عمل کنند، عربستان به صورت داوطلبانه تولید نفت خود را 400 هزار بشکه کاهش می‌دهد.

به گفته وی؛ در صورتی که عربستان علاوه بر تعهدات اوپک، به وعده کاهش داوطلبانه تولید 400 هزار بشکه نفت در روز عمل کند بازار به تعادل می‌رسد.

خطیبی تصریح کرد:پس از کاهش 2 میلیون و 100 هزار بشکه ای نفت، در صورت عدم بروز اتفاقات غیر منتظره و بر اساس آمار‌های اقتصادی پیش بینی می‌شود قیمت نفت در سال آینده میلادی بین 58 تا 60 دلار باشد.

وی با اشاره فروش نفت ایران با قیمت 130 دلار در سال گذشته بیان کرد: عرضه و تقاضای نفت در بین سال‌های 90 تا 92 نزدیک به هم بود و مازاد عرضه نفت به سرعت تمام می‌شد، این کمبود مازداد باعث افزایش قیمت نفت در بازار‌های جهانی شد.

نماینده پیشین ایران در اوپک با اشاره به تصمیم کشور‌های عضو سازمان اوپک پلاس در قیمت نفت بیان کرد: اوپک پلاس در توافق قبلی کاهش‌ تولید حدود 400 هزار بشکه ای را در پیش گرفت و در توافق فعلی، تولیدش را حدود 200 هزار بشکه کاهش خواهد داد.

خطیبی با اشاره به معافیت ایران از کاهش تولید نفت بیان کرد: معافیت ایران از کاهش تولید نفت به دلیل تحریم‌های بین المللی صورت گرفته است، بنابراین از هرگونه کاهش تولید معاف است تا به سطح تولید گذشته خود برسد.

نماینده پیشین ایران در اوپک ابراز کرد: عمده دلیل کاهش قیمت نفت به دلیل تولید برخی از کشور‌های غیر عضو اوپک مانند آمریکا است در سال آینده مخازنی از نروژ و مکزیک با استفاده از ذخائر نفتی غیر مرسوم مانند شیل وارد بازار می‌شود که در کاهش قیمت نفت موثر باشد.

وی تصریح کرد: ضعف تقاضا و جنگ تجاری بین کشور‌های صنعتی باعث کاهش تقاضا برای دریافت نفت در بازار‌های جهانی شده است.


اخبار مرتبط
gerçek porno burun estetği ankara
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز