امضای قرارداد 20 میلیون یورویی بومی سازی ماشین ریخته گری فولاد خوزستان/ 60 درصد مالکیت فولاد اکسین از وزارت رفاه به فولاد خوزستان منتقل می شود
پایگاه خبری معدن نیوز - قرارداد بومی سازی ماشین ریخته گری خط تولید فولاد خوزستان به ارزش 20 میلیون یورو با حضور علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان امضا شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: بومی سازی 25 هزار قطعه مورد نیاز صنعت فولاد در این شرکت، برداشتن گام بلند به سوی خودکفایی در این صنعت مهم و کلیدی است.

محمدی در ادامه گفت: شرکت فولاد خوزستان همواره حامی شرکت های دانش بنیان و شرکت های فعال در زمینه ساخت قطعه و بومی سازی فولاد بوده است؛ در واقع خرید از داخل و جلوگیری از خروج ارز به سود اقتصاد کشور است و از طرفی به پایداری اشتغال کمک می کند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان افزود: استراتژی شرکت فولاد خوزستان تکمیل زنجیره ارزش از سنگ آهن تا نورد است و با همین رویکرد اقدام به خرید سهام شرکت های معدنی در بالا دست و شرکت های تولید کننده محصول نهایی در پایین دست کرده است.

وی از نهایی شدن انتقال مالکیت 60 درصدی فولاد اکسین به فولاد خوزستان به معدن نیوز خبر داد و افزود: طی تفاهم نامه ای با انتقال 60 درصد از مالکیت فولاد اکسین خوزستان از وزارت رفاه به فولاد خوزستان موافقت شد. این انتقال با هدف تکمیل زنجیره بوده و تا پایان سال نهایی می شود. به عبارت دیگر خرید عمده سهام شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد اسفندماه سال 96 انجام شد و اکنون با افتخار اعلام می کنیم، مالکیت 60 درصدی فولاد اکسین تا پایان سال به فولاد خوزستان منتقل می شود. با این اقدام زنجیره تامین از معدن تا نورد تکمیل خواهد شد.

محمدی اشاره ای هم به شکسته شدن پی در پی رکوردهای تولید در ماه جاری داشت و افزود: کارکنان فولاد خوزستان با همت و تلاش و روحیه جهادی ثابت کردند، در شرایط مختلف به تولید مستمر ادامه می دهند. در ماه جاری در کمتر از دو هفته رکورد تولید فولاد شکسته شد و این یعنی بی اثر شدن تحریم؛ امید داریم تا پایان سال به برنامه تولید سه و میلیون و 800 هزار تُن دست پیدا کنیم.

مدیرعامل فولاد خوزستان بخش دیگری از افتخارات شرکت را این‌ چنین بیان کرد: برنامه صادرات دو میلیون تنی با اولویت تامین داخل، نشان از تسخیر بازارهای جهانی و کسب اعتبار در میان تولید کنندگان جهانی فولاد است. در سال های اخیر و به دنبال تشدید تحریم‌های ظالمانه، جهادگران عرصه تولید در شرکت فولاد خوزستان، عزم خود را جزم کرده و با توکل به خدا و تاسی جستن از شهدا، تهدید را به فرصت تبدیل کردند. 

وی اشاره ای هم به بومی‌سازی بیش از 25 هزار قطعه مورد نیاز صنعت فولاد داشت و افزود: ساخت اولین کوره پاتیلی، ساخت اولین ترانس کوره، افتتاح نخستین کارخانه تولید آهن اسفنجی با فناوری ایرانی پرد، حضور در میان چهل شرکت برتر بورس، برگزاری نخستین نمایشگاه بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد  با هدف حمایت از صنایع کوچک و تولیدکنندگان و تامین کنندگان داخلی، تنها بخشی از افتخارات جاری مجموعه فولاد خوزستان است.  

محمدی در پایان گفت: امید که در ادامه و با حفظ روحیه جهادی با محوریت خدمت به جامعه و بهره‌ گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و اجرای دقیق سیاست‌ های شرکت، برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی  گام‌های بلند و استوار برداریم.

وی در خاتمه از امضای قرارداد بومی سازی ماشین ریخته گری خط تولید فولاد خوزستان به ارزش 20 میلیون یورو خبر داد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری