آلومینیوم و مس

کاهش تولید آلومینیوم چین برای اولین بار در یک دهه گذشته/ تولید به ۳۵ میلیون تن کاهش یافت

کاهش تولید آلومینیوم چین برای اولین بار در یک دهه گذشته/ تولید به ۳۵ میلیون تن کاهش یافت
پایگاه خبری معدن نیوز - تولید سالانه آلومینیوم چین طی سال ۲۰۱۹ میلادی برای اولین بار در دهه گذشته کاهش یافت.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل از وب سایت کیتکو Kitko، تولید سالانه آلومینیوم چین طی سال 2019 میلادی برای اولین بار در دهه گذشته کاهش یافت.

میزان تولید آلومینیوم چین طی سال 2019 میلادی به 35 میلیون و 40 هزار تن رسید که حاکی از افت 0.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018 است. پس از کاهش تولید در سال 2009 میلادی این اولین افت تولید سالانه این محصول در چین طی دهه اخیر است.

علت این افت تولید، تعطیلی برنامه ریزی نشده در برخی کارخانه های بزرگ عنوان شده است. به عنوان مثال سیل در برخی استان ها منجر به تعطیلی برخی خطوط تولید شد.

طی دسامبر 2019 میلادی چین توانست 3 میلیون و 40 هزار تن آلومینیوم تولید کند که حاکی از افت 0.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018 میلادی است. در دسامبر سال گذشته حدود یک میلیون تن ظرفیت سالانه تولید آلومینیوم در چین کار خود را از سر گرفتند که علت این امر افزایش قیمت ها و تکمیل تعمیرات در واحدهای ذوب اعلام شده است. چین در نظر دارد طی سال 2020 میلادی ظرفیت تولید آلومینیوم خود را 2 میلیون تن افزایش دهد.

تولید 10 فلز غیرآهنی در چین شامل مس، آلومینیوم، سرب، روی، نیکل، قلع، آنتیموان، جیوه، منیزیم و تیتانیوم طی سال 2019 میلادی با رشد 3.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018 میلادی به 58 میلیون و 420هزار تن رسید. همچنین میزان تولید این گروه از فلزات طی دسامبر گذشته 5 میلیون و 310 هزار تن به ثبت رسید که حاکی از رشد 4.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018 میلادی است.


بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
فولاد اکسین
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز