اقتصاد و صنعت

بهای جهانی نفت به ۶۴ دلار رسید

بهای جهانی نفت به ۶۴ دلار رسید
پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۴ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۳۵ سنت رسید.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 24 سنت معادل 0.4 درصد کاهش به 64 دلار و 35 سنت رسید.

در حالی که آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده که بازار نفت در نیمه نخست امسال با مازاد عرضه مواجه شود و این مسئله موجب کاهش نگرانی ها در مورد اختلال در عرضه نفت لیبی شده است، قیمت نفت روز چهارشنبه کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 24 سنت معادل 0.4 درصد کاهش به 64 دلار و 35 سنت رسید. روز سه شنبه قیمت نفت برنت 0.3 درصد افت کرده بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از کاهش 0.3 درصدی در جلسه قبل امروز با 29 سنت معادل نیم درصد کاهش به 58 دلار و 9 سنت رسید.

فیث بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی دیروز گفت، وی انتظار دارد در نیمه نخست سال بازار نفت با روزانه یک میلیون بشکه مازاد عرضه مواجه شود.

بیرول در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد گفت: «شاهد مازاد عرضه نفت و گاز در بازارهای جهان هستیم... به همین دلیل است که حوادث اخیر از جمله ترور سردار ایرانی و ناآرامی ها در لیبی، قیمت جهانی نفت را بیش از حد افزایش نداده است.»

شرکت ملی نفت لیبی روز دوشنبه به دلیل ناتوانی در بارگیری نفت از 2 میدان نفتی اصلی خود اعلام حالت فورس ماژور کرد.

هلیما کرافت، تحلیلگر موسسه آر بی سی کپیتال مارکتس در این باره گفت: «نگرانی فعالان بازار از تحولات لیبی کاهش یافته زیرا آنها معتقدند این یک توقف موقتی تولید است.»

اما کرافت در عین حال هشدار داد که «جنگ نیابتی چند ساله در لیبی ریسک توقف طولانی تولید نفت در این کشور را افزایش داده و هیچ نشانه ای از توقف درگیری ها در این کشور دیده نمی شود.»


اخبار مرتبط
بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
فولاد اکسین
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز