سنگ و فلز گرانبها

از سوی شورای عالی معادن تصویب شد؛

ممنوعیت ثبت درخواست مواد معدنی گروه‌های ۱ و ۲ در سامانه کاداستر

ممنوعیت ثبت درخواست مواد معدنی گروه‌های ۱ و ۲ در سامانه کاداستر
پایگاه خبری معدن نیوز - جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و دبیر شورای عالی معادن طی نامه ای ممنوعیت ثبت درخواست مودمعدنی گروه های ۱ و ۲ که شامل شن، ماسه، خاک رس و سنگ لاشه‌های ساختمانی می باشد را در سامانه کاداستر تصویب و سازمان های صمت ۳۱ استان و جنوب کرمان و مناطق آزاد چابهار، قشم، ارس و ماکو ابلاغ کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و دبیر شورای عالی معادن طی نامه ای ممنوعیت ثبت درخواست مودمعدنی گروه های 1 و 2 که شامل شن، ماسه، خاک رس و سنگ لاشه‌های ساختمانی می باشد را در سامانه کاداستر تصویب و سازمان های صمت 31 استان و جنوب کرمان و مناطق آزاد چابهار، قشم، ارس و ماکو ابلاغ کرد.

در نامه سرقینی به روسای سازمان ها و مناطق آزاد آمده است با عنایت به وصول و رصد نظرات صاحب نظران بخش معدن، استادان، سازمان های تابعه، استانداران و ... درخصوص مشکلات فراگیر معادن موادمعدنی گروه های یک و دو و با توجه به تعدد معادن یاد شده در سطح کشور و همچنین با توجه به رکود حال حاضر معادن مذکور ناشی از رشد منفی در صنعت ساختمان و با در نظر گرفتن جمیع جوانب و ملحوظ نمودن پیشنهادات واصله و به منظور رونق معادن مذکور در کل کشور مقرر گردیده که ثبت درخواست در سامانه کاداستر برای این معادن اجرایی گردد.

لذا حسب نیاز سازمان های تابعه، امکات تعریف محدوده و واگذاری آن از طریق مزایده عمومی به صورت صدور مجوز برداشت موقت و دفترچه مشخصات امکان پذیر می باشد.

همچنین در این نامه آمده است، تغییر گروه پروانه های اکتشاف موادمعدنی گروه های 4، 5 و 6 به گروه های 1، 2 و 3 به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد و از سوی دیگر بهره برداران معادن موادمعدنی گروه های 4، 5 و 6 نیز به هیچ عنوان مجاز به ارائه درخواست ماده معدنی دوم برای موادمعدنی گروه های 1، 2 و 3 نخواهند داشت.


بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
فولاد اکسین
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز