فولاد و آهن

برای نخستین بار در کشور صورت گرفت؛

انجام موفقیت آمیز ممیزی انطباق کیفی براساس مدل CI- Marking در ذوب آهن

انجام موفقیت آمیز ممیزی انطباق کیفی براساس مدل CI- Marking در ذوب آهن
پایگاه خبری معدن نیوز - برای اولین بار در کشور ممیزی مدل ارزیابی انطباق کیفی CI –Marking در ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از پایلوت های منتخب با موفقیت انجام گرفت.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، برای اولین بار در کشور ممیزی مدل ارزیابی انطباق کیفی CI –Marking در ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از پایلوت های منتخب با موفقیت انجام گرفت.

سید حسین دیباجی مدیر کیفیت فراگیر ذوب آهن با اعلام این خبر افزود: مدل CI -Marking یک مدل ارزیابی انطباق بومی و ایرانی است که به همت جمعی از متخصصان و صاحب نظران حوزه استاندارد و کیفیت در صنایع فولاد کشور مانند ذوب آهن اصفهان، شرکت فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و سازمان ملی استاندارد کشور تدوین شده است.

وی افزود: در این ارتباط سیستم مدیریت کیفیت ذوب آهن اصفهان در روز دوشنبه 7 بهمن ماه براساس مدل CI -Marking در مدیریت های مرتبط با حضور مهندس مهرداد تولائیان معاون بهره برداری شرکت مورد ارزیابی قرار گرفت.

دیباجی ادامه داد: تیم ممیزی CI- Marking متشکل از آقای Jose Luis Depaz از موسسه CAS کشور اسپانیا به عنوان سرممیز و ممیزان منتخب از شرکت فولاد مبارکه، سازمان ملی استاندارد کشور، دانشگاه صنعتی اصفهان و انجمن تولید کنندگان فولاد بودند.

محسن شهسواری، سرپرست تضمین کیفیت شرکت نیز در این خصوص گفت: تفاوت عمده مدل CI- Marking با مدل CE- Marking محدوده و دامنه کاربرد آن می باشد. محدوده مدل CE- Marking فولادهای نورد شده برای کاربردهای ساختمانی است در حالی که محدوده کاربرد CI- Marking (Conformity Iranian) وسیع تر بوده و محصولات نیمه تمام نظیر شمشه، شمشال، تختال و محصولات پوشش دار نظیر ورق های گالوانیزه و قلع اندود را نیز در بر می گیرد.

وی افزود: در سال جاری و برای اولین بار در جهان، استانداردهای ملی شمش و تختال در کشور تدوین گردید که به زودی توسط سازمان ملی استاندارد به تصویب خواهد رسید. تدوین این استانداردها نیز نقش به سزایی در تکمیل مدل ارزیابی CI-Marking داشته است.

شهسواری، اظهار داشت: شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان بر اساس مسئولیت های اجتماعی خود در پیاده سازی این مدل به صورت پایلوت پیش قدم بوده و برای اولین بار به صورت داوطلبانه از این مدل ارزیابی کیفی برای شمش های تولید شده براساس استاندارد ملی ایران استفاده نمود و هم زمان با استقرار مدل ارزیابی انطباق اروپایی CE الزامات مدل ارزیابی انطباق کیفی CI را هم برآورده ساخته است.


اخبار مرتبط
porno
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز