اقتصاد و صنعت

امضای تفاهم نامه شستا و ایمپاسکو در راستای همکاری در طرح احیا معادن کوچک مقیاس/ صدر تامین به دنبال تامین ۲۴ ماده معدنی برای ۱۴ شرکت خود

امضای تفاهم نامه شستا و ایمپاسکو در راستای همکاری در طرح احیا معادن کوچک مقیاس/ صدر تامین به دنبال تامین ۲۴ ماده معدنی برای ۱۴ شرکت خود
پایگاه خبری معدن نیوز - در راستای سیاست های ایمیدرو و وزارت صمت تفاهم نامه فی مابین صدر تامین وابسته به شستا و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران امضا شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل از روابط عمومی تاصیکو، در راستای سیاست های ایمیدرو و وزارت صمت تفاهم نامه فی مابین صدر تامین وابسته به شستا و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران امضا شد.

خداداد غریب پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو و معاون وزیر صمت در جلسه امضا تفاهم نامه فی مابین صدر تامین وابسته به شستا و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در راستای همکاری در طرح احیا فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، گفت: بازسازی معادن کوچک و احیا آن در سال 1398 شتاب گرفت و براساس آمار در حال حاضر 133 معدن اقدام نهایی، 477 معدن اقدام کلینیکی و راه حل ارائه شده، 1290 معدن مورد پایش قرار گرفته اند. 

وی ادامه داد: ایمیدرو مشارکت گسترده ای با بخش خصوصی داشته است و مجموعه آمار اعلام شده از تعداد 31 استان کشور حاصل شده است.

وی تصریح کرد: امضا تفاهم نامه نیز در راستای سیاست های ایمیدرو و وزارت صمت است و امیدواریم رخداد های قابل توجهی را شاهد باشیم.

در ادامه غلامرضا سلیمانی، مدیر عامل صدر تامین اظهار داشت: تاصیکو به عنوان هلدینگ معدنی شستا براساس سیاست های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره حرکت کرده است و تلاش دارد در این حوزه اقدامات قابل توجهی را ایجاد کند. 
وی تصریح کرد: چشم انداز هلدینگ صدرتامین در حوزه کانی های فلزی و غیر فلزی است و اکثر شرکت های صدر تامین در بورس حاضر و سهام ارزنده ای را به ثبت رسانده اند.

مدیرعامل تاصیکو اظهار داشت: اساس کار ما توسعه و بهره گیری قابل قبول از ظرفیت های موجود است و ما بارها اعلام کرده ایم که با مجموعه سیاست های شرکت به دنبال صیانت از حقوق سهامداران هستیم و خواهیم بود. 

وی در خصوص تفاهم نامه فوق نیز گفت: ما به دنبال تامین 24 ماده معدنی برای 14 شرکت صدر تامین در راستای تکمیل زنجیره تولید آنان هستیم از معدنی املاح ایران گرفته تا زغال سنگ پروده طبس، بر این اساس امیدوارم با امضای این تفاهم توسعه ای را بیش از پیش شاهد باشیم.

وی تاکید کرد: 5 اسفند اولین شتابدهنده کشور رونمایی خواهد شد و مطمئن هستیم که این مهم حوزه معدن را وارد فاز دیگری در راستای حرکت رو به رشد کند.


اخبار مرتبط
نورد گرم 2 مبارکه
گالری ویدئو
شرکت صبافولاد
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز