حرکت سرمایه ها به سمت دارایی های پر ریسک همچون طلا و اوراق قرضه/ رشد 0.33 درصدی بهای طلا در یک روز و رسیدن آن به 1575 دلار
پایگاه خبری معدن نیوز - طلا روز گذشته با رشد 0.33 درصدی همراه شد و به 1575 دلار در هر اونس رسید این افزایش قیمت با افت 3.3 درصدی اوراق قرضه دو ساله آمریکا و رسیدن آن به 1.399 دردصد همراه شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، طلا روز گذشته با رشد 0.33 درصدی همراه شد و به 1575 دلار در هر اونس رسید این افزایش قیمت با افت 3.3 درصدی اوراق قرضه دو ساله آمریکا و رسیدن آن به 1.399 دردصد همراه شد.

نگرانی سرمایه گذاران در مورد اثرات اقتصادی ویروس کرونا مجددا رو به افزایش است و این موضوع را می توان از خروج پول از سهام داوجونز و ریزش 0.89 درصدی آن به سمت دارایی های پرریسک از جمله طلا و اوراق قرضه 2 ساله مشاهده کرد.

ادامه تعطیلی شرکت های چینی، توقف خطوط تولید صنایع خودروسازی کره جنوبی، افت صادرات محصولات کشاورزی آمریکا به چین به دلیل ناهماهنگی های مرتبط با ویروس کرونا و رکود شدید در بازار مسکن و ساخت و ساز چین، کاهش قیمت و افت تقاضای نفت و گاز طبیعی LNG چین و البته ادامه تعطیلی شرکت فاکسکان Foxconn که مونتاژ گوشی موبایل اپل، تبلت، پلی استیشن و ایکس باکس شرکت های سونی و میکروسافت را بر عهده دارد، از عوامل نگرانی است.

از زمان بروز بحران ویروس کرونا و شیوع آن در چین و مشاهده آن در برخی کشورها، قیمت طلا با جهش 7.8 درصدی مواجه شده است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز