اقتصاد و صنعت

تولید پلی‌اتیلن سنگین با طراحی و مهندسی بومی

تولید پلی‌اتیلن سنگین با طراحی و مهندسی بومی
پایگاه خبری معدن نیوز- قرارداد اعطای لیسانس، بسته طراحی فرآیندی و مهندسی پایه واحد تولید پلی‌اتیلن سنگین بین شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و شرکت پتروشیمی تبریز امضاء شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی دراین مراسم با تاکید بر ضرورت تکمیل زنجیره اتیلن در کشور گفت: امروز شرکت‌های پتروشیمی با بکارگیری فناوری‌های بومی، جواب یک اهتمام ملی را با اعتماد ملی داده اند، زیرا ممکن است که سالیان سال برای کسب دانش فنی‌ها تلاش شود، اما اگر این اعتماد نباشد، این دانش فنی به صنعت ورود پیدا نمی‌کند.
وی با تأکید بر اینکه یکی از الزام‌های توسعه پایدار و تکمیل زنجیره ارزش، دستیابی به دانش‌های فنی محصولات در حوزه صنعت پتروشیمی است، افزود: اگر در این مسیر تلاش نشود در حوزه توسعه با توجه به شرایط کنونی کشور، دچار عارضه خواهیم شد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه در ماه‌ها و سال‌های آینده شاهد دستاورد‌های بیشتری در عرصه پژوهش و فناوری پتروشیمی خواهیم بود، گفت: تنوع و تعداد کاتالیست‌ها بسیار زیاد است و دسترسی شرکت‌های خصوصی به این دانش عملیاتی و معقول است، اما فعالیت در بخش دانش فنی فرآیند‌های پتروشیمیایی بسیار انرژی بر، هزینه‌بر و زمانبر هستند که عمدتا به شرکت‌های بزرگ‌تر معطوف می‌شود که توان ورود به این حوزه‌ها را دارند.
محمدی با اشاره به اتفاق بزرگ دستیابی به دانش فنی ساخت واحد پلی اتیلن سنگین ادامه داد: باید در ادامه این زنجیره غیر از بحث پلی‌اتیلن در تولید دیگر محصولات مشتق از اتیلن نیز تلاش شود، زیرا نیاز‌های زیادی در این زمینه وجود دارد.
وی با بیان اینکه اگر بتوانیم در بحث دانش فنی فرآیند‌های پایه در ابتدا ورود کنیم راه برای دانش فنی‌های کلیدی در کشور باز می‌شود، گفت: این مهم بسیار مورد نیاز صنعت است که باید بیشتر و بهتر از گذشته در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به آن توجه شود.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه ما در شرکت پژوهش و فناوری به واقع و حتما بحث اقتصادی نداریم و به عنوان یک سیستم پشتیبان برای صنعت هستیم، اظهار کرد: نقش ما در صنعت، خدمت رسانی و ایجاد زمینه مناسب در توسعه فناوری مورد نیاز صنعت است.


نورد گرم 2 مبارکه
گالری ویدئو
شرکت صبافولاد
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز