آلومینیوم و مس

بی اچ پی بزرگترین تولید کننده مس جهان شد

بی اچ پی بزرگترین تولید کننده مس جهان شد
پایگاه خبری معدن نیوز - گروه بی اچ پی روز دوشنبه، پس از آنکه کمیسیون مس دولتی شیلی از کاهش در تولید شرکت دولتی شیلیایی کودلکو خبر داد، بر مبنای میزان تولید خود بزرگترین تولید کننده این فلز در سطح جهان شد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، گروه بی اچ پی روز دوشنبه، پس از آنکه کمیسیون مس دولتی شیلی از کاهش در تولید شرکت دولتی شیلیایی کودلکو خبر داد، بر مبنای میزان تولید خود بزرگترین تولید کننده این فلز در سطح جهان شد.

تولید کودلکو به علت عیارهای رو به کاهش معادن اش با افتی 5.6 درصدی یا حدوداً 100 هزار تنی در سال گذشته مواجه شد.

در مجموع، کودلکو، که در اوایل دهه 1970 ملی شد، در 2019 تولیدی معادل 1.706 میلیون تن مس به عمل آورد، که پایین ترین سطح بازده این شرکت از 2008 به بعد به شمار می رود. تولید کودلکو در آن سال برابر با 1.55 میلیون تن بود. در آن زمان، معدن عظیم مینیسترو هاله س، که تولیدی بین 180 هزار تا 200 هزار تن در سال دارد، هنوز عملیاتهایش را آغاز نکرده بود.

ماه گذشته، بزرگترین شرکت معدنکاری جهان، بی اچ پی، ارقام تولید بالایی را برای عملیاتهای مس خود، شامل معدن اسکوندیدای شیلی که بزرگترین معدن مس جهان است، برای شش ماهه منتهی به پایان دسامبر 2019 اعلام کرد.

تولید شش ماهه نخست سال مالی بی اچ پی با 7 درصد رشد نسبت به دوره مشابه 2018 به 885 هزار تن رسید که بیش از 600 هزار تن آن در اسکوندیدا به عمل آمده بود. در شش ماهه منتهی به پایان ژوئن 2019، این شرکت مستقر در ملبورن 864 هزار تن از این فلز تولید کرد که بدین ترتیب کل رقم سال تقویمی آن به 1.749 میلیون تن رسید. این غول انگلیسی-استرالیایی راهنمای تولید سال مالی 2020 خود را بدون تغییر بین 1.705 میلیون تا 1.820 میلیون تن اعلام کرد. بی اچ پی ممکن است برای حفظ جایگاه نخست خود، علی رغم هزینه گذاری 2.5 بیلیون دلاری برای توسعه معدن اسپنس در شیلی، چالشهایی را در پیش رو داشته باشد. معدن گراسبرگ فریپورت مک موران در اندونزی پس از انتقال به معدنکاری زیر زمینیدر 2022 به تولید کامل باز خواهد گشت.

فریپورت، مستقر در ایالات متحده، در سال 2019 معادل 1.47 میلیون تن مس تولید کرد. خودِ کودلکو در میانه یک برنامه سرمایه گذاری بلند پروازانه ده ساله 39 بیلیون دلاری برای راه اندازی پروژه های جدید و نوسازی معادن قدیمی تر قرار دارد که ممکن است این جایگاه را مجدداً از بی اچ پی پس بگیرد.


اخبار مرتبط
بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
فولاد اکسین
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز