فولاد و آهن

تاسیس خط هوایی در اصفهان به همت فولاد مبارکه

تاسیس خط هوایی در اصفهان به همت فولاد مبارکه
پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان اعلام کرد: هیات مدیره این شرکت مصوب کرد که یک خط هوایی اختصاصی با مرکزیت اصفهان و در جهت مسوولیت اجتماعی تاسیس کند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، حمیدرضا عظیمیان در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران اصفهانی گفت: بیشتر استان‌ها دارای خط هوایی مخصوص به خود هستند و در سال‌های گذشته وزیر راه و شهرسازی، استاندار و نمایندگان اصفهان نیز درخواستی در این زمینه از رئیس جمهور داشتند که مورد موافقت قرار گرفت.

وی با بیان این‌که این موضوع مطالبه همه مردم و فعالان اقتصادی و گردشگری استان اصفهان نیز بود، اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه این نیاز را با مسوولیت اجرایی و سرمایه گذاری خود در سال آینده اجرایی می‌کند. عظیمیان با اشاره به این‌که درخواست فولاد مبارکه برای راه اندازی خط هوایی در اصفهان در سامانه سازمان هواپیمایی کشور ثبت می شود، اضافه کرد: پس از تصویب این موضوع توسط شورای عالی هواپیمایی، ما نسبت به تامین هواپیما و کارکنان خط هوایی اقدام می‌کنیم.

وی با بیان این‌که اصفهان در تاسیس خط هوایی در کشور عقب افتاده بود، تاکید کرد: هدف ما از تاسیس این خط هوایی، سودآوری و منافع مالی نیست، بلکه کمک به توسعه زیربنایی استان است.

عظیمیان در ادامه با بیان این‌که فولاد مبارکه بزرگ ترین تولیدکننده ورق‌های فولادی در منطقه خاورمیانه و بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی در سال است، گفت: ارزش فعلی فولاد مبارکه 84 هزار میلیارد تومان است و یک درصد از تولید ناخالص داخلی بخش صنعت مربوط به این شرکت است. همچنین 80 درصد ساخت داخل را داریم که هزار کارخانه به صورت مستقیم و 3 هزار کارخانه به صورت غیرمستقیم با فولاد مبارکه در ارتباط هستند.

وی تصریح کرد: برخلاف ذوب آهن مشتریان فولاد مبارکه تنها تولیدکنندگان و صنعتگران هستند و شخص نیست. در مجموع 3هلدینگ و بالای 100 شرکت با سهام متفاوت با گروه فولاد مبارکه در ارتباط هستند. مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: فولاد مبارکه 2/ 7میلیون تن در سال ظرفیت دارد و شرکت‌های تابعه این شرکت نیز از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار هستند. بسیاری از واحد های تولیدی در صنعت، در ظرفیت اسمی و تولید داخلی تفاوت ندارند، اما فولاد مبارکه واحدی است که بالاتر از ظرفیت اسمی تولید دارد.

وی اظهار کرد: فولاد مبارکه 11هزار و 200 شغل ایجاد کرده است و طرح های توسعه خوبی ازجمله کنسانتره و سنگ آهن در نظر داریم تا تکمیل زنجیره الکترود در سال های آینده انجام شود. تولید فولاد مبارکه روند صعودی مناسبی داشته است و این گروه از آغاز تا به امروز 20 میلیون تن فولاد صادر کرده و 8 میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته است.

عظیمیان گفت: صادرات این گروه 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و بازار مصرف نیز ازجمله پروفیل، نفت و گاز و ... است. برداشت آب توسط فولاد مبارکه با کاهش چشم گیری مواجه بوده و این در حالی است که برداشت فولاد مبارکه از رودخانه زاینده رود یک درصد رودخانه است، در حالی است که کمترین میزان مصرف آب را در بین کارخانه های فولادی در جهان داریم و آب را به صورت مرتب بازگردانی می کنیم که با این کار ها باصرفه جویی 84 درصدی مصرف مواجه بوده ایم. 9 شهر اطراف خود را در زمینه سیستم فاضلاب تامین کرده ایم که به صورت متمرکز در فولاد مبارکه انجام شده است.

وی اظهار کرد: 117 میلیون تن فولاد خام از زمان راه اندازی در این شرکت راه اندازی شده است. در معاونت فروش 6454 هزار تن محصولات فولادی از ابتدای سال با رشد 15 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل تحویل شده است و به دنبال این هستیم که نیاز بازار را تامین کنیم.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه اصفهان گفت: 80 درصد قطعات در این گروه بومی سازی شده و سرمایه این گروه از مبلغ 130هزار میلیارد تومان به 210 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است و این شرکت یک سهام قدرتمند در سازمان بورس کشور است. عظیمیان اظهار کرد: در بحث تامین سنگ آهن، کنسانتره و گندله باکیفیت موردنیاز دارای مشکل هستیم و اجرای نورد گرم 2، فولاد مبارکه را متوازن می کند. همچنین گسترش زمینه حمل ونقل ریلی را در دستور کار خود قرار داده ایم.

وی گفت: تولید در فولاد مبارکه بیش از مصرف است و این اشکال عدم مدیریت بازار توسط دستگاه های ذی ربط است. این شرکت موفق به کسب جایزه EFQM اروپا شده است که جایزه بسیار معتبری است که تاکنون ارگانی موفق به کسب این جایزه در کشور نشده است. مدیرعامل گروه فولاد مبارکه اصفهان گفت: برای همکار ی با شرکت های چینی برای واحد نورد گرم 2 و به خطر افتادن منافع برخی در این راه دچار مشکل شده ایم و طبق قانون بیش از نیمی از این پروژه داخلی سازی شده است. اعتبار این پروژه حدود 460 میلیون یورو است که 240 میلیون یورو مربوط به خارج و 220 میلیون داخلی است که در این قرارداد بخشی از پرداختمان از محل محصولات است.

وی بیان کرد: فولاد مبارکه 3880 قطعه بومی سازی کرده است و نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان در این زمینه صرفه جویی شده که این حرکت در 30 سال گذشته بی نظیر بوده است. همچنین با تعامل شهرداری به دنبال ایجاد یک المان کاربردی در خروجی شهر اصفهان به سمت شهر مبارکه هستیم.

عظیمیان گفت: شرکت طرف قرارداد فولاد مبارکه برای نورد گرم 2 از چهار شرکت برتر فولادسازی چین است که جلسات بسیار فشرده ای در این بخش انجام شده است. برای ما در فولاد مبارکه توان اجرایی این پروژه توسط شرکت چینی تضمین شده و امتحان خود را در فولاد مبارکه پس داده است.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه اصفهان گفت: فولاد مبارکه 8600 میلیارد تومان پول در اختیار مردم دارد و 10 هزار میلیارد تومان از سیستم بانکی با بهره 23 درصد وام گرفته ایم و به این معنی است که تولیدکنندگان ورق را خریداری می کنند و پس از کار و فروش به ما برمی گردانند.

وی افزود: سامانه دوم آبرسانی یک نیاز برای اصفهان است و باعث می شود حیات مردم اصفهان تامین شود که فولاد مبارکه مشارکت 150 میلیارد تومانی در این زمینه انجام داده است.

عظیمیان درباره مصرف آب فولاد مبارکه گفت: کاهش بارش ها و کمبود آب و مشکلات در بالادست باعث شده است که در زمینه آب دچار مشکل شویم. همچنین عدم مدیریت صحیح در بخش آب باعث مشکلات عدیده ای شده است که البته نقش فولاد مبارکه نقش ملی است و حدود 900 واحد تولیدی وابسته به فولاد مبارکه هستند و نیاز مبرم به آب دارد.

وی ادامه داد: همچنین مذاکرات و توافقاتی با کشور های اروپایی شده است که با خرید دستگاه‌هایی، مصرف آب را بهینه کنیم. همچنین با دانشگاه ها، پارک ها و مراکز علمی فناوری در تعامل هستیم تا پروژه‌های خود را به خوبی انجام دهیم.


porno
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
شرکت گل گهر
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز