طلا رکورد شکنی می کند
پایگاه خبری معدن نیوز- در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال استریت با اشاره به بالا ماندن قیمت طلا با وجود رشد ارزش دلار و سهام، عوامل فنی و نگرانیهای پیرامون تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی، به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش بین بودند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز کارشناسان وال استریت با اشاره به بالا ماندن قیمت طلا با وجود رشد ارزش دلار و سهام، عوامل فنی و نگرانیهای پیرامون تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی، به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش بین بودند.

قیمت طلا در نیمه اول هفته گذشته نوسان اندکی داشت اما در نیمه دوم هفته پس از این که معلوم شد شمار موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین افزایش پیدا کرد و شیوع این اپیدمی برخلاف تصور قبلی آهسته نشده است، افزایش پیدا کرد.

ادامه اپیدمی ویروس کرونا و ابتلای هزاران نفر به آن و افزایش آمار مرگ و میر و آسیب شدید اقتصادی این ویروس مرگبار، باعث افزایش ریسک گریزی سرمایه گذاران و تقویت تقاضا برای خرید داراییهای امنی نظیر طلا شد.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، 17 نفر شرکت کردند که 11 نفر معادل 65 درصد افزایش قیمت و یک نفر معادل شش درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و پنج نفر معادل 29 درصد نظری نداشتند.

در این بین، 726 نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران شرکت کردند که 472 نفر معادل 65 درصد افزایش و 148 نفر معادل 20 درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند در حالی که 106 نفر معادل 15 درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته 67 درصد کارشناسان وال استریت و 60 درصد سرمایه گذاران به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. بهای معاملات آتی طلا در بازار آمریکا روز جمعه هفت دلار و 60 سنت معادل 0.5 درصد افزایش پیدا کرد و در 1586 دلار و 40 سنت بسته شد و برای کل هفته حدود 0.8 درصد افزایش ثبت کرد.

ریچارد بیکر، دبیر نشریه "اورکا ماینر" پیش بینی کرد اپیدمی ویروس کرونا وخیمتر شود و طلا تا مرز 1590 دلار پیشروی کرده و برای عبور از مرز 1600 دلار تلاش کند.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار کرد وی تا زمانی که قیمت معاملات آتی بالای میانگین قیمت 10 روزه که در 1572 دلار قرار دارد و میانگین قیمت 20 روزه که در 1573 دلار قرار دارد، باقی بماند به افزایش قیمت طلا خوش بین مانده است و خریدار خواهد کرد.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در "بلو لاین فیوچرز" پیش بینی کرد قیمت طلا در هفته جاری بالاتر خواهد رفت و اگر به 1590 دلار برسد، به سرعت به 1600 دلار صعود خواهد کرد. با وجود این که شاخصهای سهام به رکورد بالای جدیدی صعود کرده اند و دلار هم بالا می‌رود، طلا قیمت خود را حفظ کرده و در حال اندوختن توان برای صعود بیشتر است.

باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در شرکت "آر جی او فیوچرز" اظهار کرد که قیمت طلا ممکن است 1600 دلار در هر اونس را تست کند.

در این بین، شون لاسک، یکی از مدیران شرکت "والش تریدینگ" تنها کسی بود که کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرد و دلایل خود برای این پیش بینی را عوامل فصلی و سودگیری احتمالی معامله گران ذکر کرد. وی به کیتکونیوز گفت: نیمه دوم فوریه تا مارس از نظر فصلی برای طلا ضعیف است و احتمال پایین رفتن قیمت طلا وجود دارد. دلیل دیگر هم پایان مناسبتهایی مانند فصل تعطیلات سال نوی چینی است که معمولا دوره رونق خرید فیزیکی طلا است.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، کوین گریدی، رییس شرکت فونیکس فیوچرز درباره روند قیمت طلا نظری نداشت و گفت: تصور می کنم اخباری که از چین در خصوص ویروس کرونا منتشر می‌شود، بازار سهام را تحت فشار قرار می‌دهد و به خرید فلزات رونق می‌بخشد. من انتظار ندارم طلا تحت تاثیر این اخبار صعود کند.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری