هپکو برای انجام اصلاح و بازسازی ساختاری پیش از واگذاری به وزارت صمت بازگردانده شد
پایگاه خبری معدن نیوز- هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صنعت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صنعت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صنعت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود و پس از آن نسبت به واگذاری دوباره هپکو اقدام خواهیم کرد.

علیرضا صالح درباره آخرین وضعیت واگذاری شرکت‌های دولتی اظهار داشت: تا به امروز موفق به واگذاری دو شرکت دولتی شده‌ایم و میزان واگذاری‌ها بستگی به خریداران دارد و اینکه آیا سرمایه‌گذاران حاضر به خرید این شرکت‌ها شوند یا نه.

وی با تاکید بر اینکه دو شرکت دولتی دیگر در اسفند ماه عرضه خواهند شد، ادامه داد: بیمه البرز اوایل اسفند ماه عرضه خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: همچنین پالایشگاه تبریز در اسفند ماه عرضه می‌شود.

صالح گفت: پالایشگاه شیراز و لاوان را به فروش رساندیم و بیمه البرز را هم آگهی کرده‌ایم. پالایشگاه تبریز هم در دو هفته آینده آگهی خواهد شد.

وی درباره عرضه دوباره هپکو اظهار داشت: هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صمت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود و پس از آن نسبت به واگذاری دوباره هپکو اقدام خواهیم کرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به زمان عرضه دوباره هپکو گفت:‌ هپکو فعلا به دولت برگشته است و در سال آینده پس از انجام بازسازی‌ها مقدمات واگذاری دوباره آن فراهم می‌شود تا به فرد یا مجموعه‌ای که اهلیت آن ثابت شده باشد واگذار کنیم.

صالح تاکید کرد: از میان تمام واگذاری‌ها تنها دو شرکت هپکو و ماشین‌سازی تبریز به دولت برگشته است و قرار نیست سایر شرکت‌ها مانند ایران ایرتور به دولت برگردند و این شرکت مراحل مربوط به خود را طی می‌کند.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری