تولید و صادرات ذوب‌آهن با تامین مواد اولیه از افغانستان جهش چشمگیری خواهد کرد
پایگاه خبری معدن نیوز - بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در حاشیه بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در هشتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کابل با اشاره به جلسات قبلی با مدیران ذوب آهن اصفهان گفت: افغانستان بازار خوبی برای محصولات ذوب آهن است و می تواند تامین کننده مواد اولیه مورد نیاز ذوب آهن اصفهان باشد. به شرط اینکه در این خصوص کار شود و این ارتباط برقرار گردد. اگر این کار انجام شود ذوب آهن ذوب آهن در تولیدات خود می تواند شاهد جهشی چشمگیر باشد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، بهادر امینیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در حاشیه بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در هشتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کابل با اشاره به جلسات قبلی با مدیران ذوب آهن اصفهان گفت: افغانستان بازار خوبی برای محصولات ذوب آهن است و می تواند تامین کننده مواد اولیه مورد نیاز ذوب آهن اصفهان باشد. به شرط اینکه در این خصوص کار شود و این ارتباط برقرار گردد. اگر این کار انجام شود ذوب آهن ذوب آهن در تولیدات خود می تواند شاهد جهشی چشمگیر باشد.
وی افزود: خوشبختانه در افغانستان منابع غنی و خیلی خوبی وجود دارد، فقط یکسری موارد دست و پاگیر اداری وجود دارد که انشاالله بتوانیم این موارد را حل کنیم و به نتیجه برسیم.

امینیان خاطر نشان کرد: درخصوص تهاتر مواد اولیه با ریل ذوب آهن، مدیر عامل ذوب آهن نیز قبلا" اشاره ای داشتند و ما پیگیر این موضوع هستیم. البته هنوز صنعت ریلی در افغانستان خیلی جا نیفتاده است، خود ما راه آهنی در دست ساخت داریم که به هرات می رسد، انشاالله در این پروژه از ریل ذوب آهن استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت استفاده بهینه از فرصت های نمایشگاهی در افغانستان گفت: این نمایشگاه باید فرصتی باشد برای شناخت و ارتباط طرف های تجاری، مشکل عمده ما اکنون عدم شناخت متقابل از همدیگر است. امیدوارم این نمایشگاه فرصتی باشد تا این ارتباط و شناخت ایجاد شود.

سفیر ایران در افغانستان با قدردانی از مشارکت خوب ذوب آهن اصفهان در این نمایشگاه افزود: حضور پر رنگ ذوب آهن در این نمایشگاه قدم خیلی خوبی بوده که انشاالله نتایج خوبی نیز حاصل شود.

گفتنی است هشتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان از 29 بهمن تا 2 اسفند 1398 با حضور بیش از 70 شرکت ایرانی در محل هتل قصر اورانوس شهر کابل در حال برگزاری است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز