انعقاد تفاهم نامه مشترک پژوهشی میان ایمپاسکو و دانشگاه بیرجند
پایگاه خبری معدن نیوز - احمد آریافر؛ دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در حاشیه این کنفرانس با بیان اینکه ایمپاسکو و دانشگاه بیرجند تفاهم نامه مشترک امضا کردند گفت: حضور ایمپاسکو در کنار دانشگاه بیرجند سبب شکل گیری همکاری های مشترک شده که در این راستا سال گذشته تفاهم نامه مشترکی منعقد شده است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، احمد آریافر؛ دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در حاشیه این کنفرانس با بیان اینکه ایمپاسکو و دانشگاه بیرجند تفاهم نامه مشترک امضا کردند گفت: حضور ایمپاسکو در کنار دانشگاه بیرجند سبب شکل گیری همکاری های مشترک شده که در این راستا سال گذشته تفاهم نامه مشترکی منعقد شده است.

وی ادامه داد: پیرو این تفاهم نامه قرار دادهای پژوهشی در حال انعقاد است که در نخستین اقدام برای بررسی وضعیت معادن سنگ 3 طرح نهایی شد و پس از تصویب اجرایی می شود.

آریافر با اشاره به اینکه این طرح های کاربردی و مفید می تواند انقلابی را در معادن سنگ استان ایجاد کند، افزود: همچنین در راستای این تفاهم نامه قرارداد پژوهشی برای تامین منابع آبی معدن طلای هیرد بین دانشگاه بیرجند و ایمپاسکو منعقد شده است.

وی اضافه کرد: بعد از اتمام این طرح ها در مسائل زیست محیطی و اکتشاف فلزی نیز تفاهم نامه هایی در دستور کار است.

آریافر با اشاره به هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران به میزبانی دانشگاه بیرجند، بیان کرد: در این کنفرانس که هر دو سال یکبار برگزار می شود، تلاش کردیم فعالیت ها و نقش شرکت های فعال در حوزه معدنی استان خراسان جنوبی را پررنگ تر کنیم.

وی ادامه داد: فعالیت ایمپاسکو در این استان منجر به شناسایی 10 محدوده معدنی امید بخش شده است.

گفتنی است هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران به میزبانی دانشگاه بیرجند در روزهای 30 بهمن و یک اسفندماه برگزار شد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز