سرب و روی

انگوران در سال ۹۹ گردشگر می پذیرد؛ جلوه‌های گردشگری بهشت معدنی ایران به روز گرددشگران باز می شود

انگوران در سال ۹۹ گردشگر می پذیرد؛ جلوه‌های گردشگری بهشت معدنی ایران به روز گرددشگران باز می شود
پایگاه خبری معدن نیوز - معدن انگوران جزء معدود معادن فعال کشور است که صنعت گردشگری را در برنامه‌های خود قرار داده است. این معدن در ۱۳۰ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و فعالیت این معدن به سال ۱۳۰۱ بر می‌گردد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، معدن انگوران جزء معدود معادن فعال کشور است که صنعت گردشگری را در برنامه‌های خود قرار داده است. این معدن در 130 کیلومتری شهر زنجان قرار دارد و فعالیت این معدن به سال 1301 بر می‌گردد.

به گفته امیر ارجمند، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان طرح گردشگری این معدن مورد اقبال وزیر میراث فرهنگی کشور نیز قرار گرفت و بر اساس برنامه‌ریزی که در معدن انگوران صورت گرفته بازدید از پیت معدنی، تونل زیرزمینی، معدن تراورتن و ورودی ییلاق از جمله جاذبه‌های گردشگری بزرگ‌ترین معدن سرب و روی خاورمیانه به شمار می‌آید.

ارجمند افزود: گردشگران در آینده نزدیک می‌توانند از طریق دفاتر خدمات گردشگری اقدام به تهیه تور معدن انگوران نمایند. 

 عباس اولیایی، مسئول روابط عمومی مجتمع معدنی سرب و روی انگوران درباره این طرح به معدن‌نیوز توضیح داد: مجتمع معدنی سرب و روی انگوران به عنوان زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، در کنار رسالت استخراج ماده معدنی برای کارخانه‌های سرب و روی کشور، با توجه به استقبال مردم در زمینه بازدید جلوه‌ها و تجربه‌‌های جدید گردشگری به دنبال انجام اقداماتی است که عموم گردشگران بتوانند از جلوه‌های ویژه این معدن بازدید کنند. 

 عباس اولیایی درباره جلوه‌های ویژه معدن انگوران عنوان کرد: معدن سرب و روی انگوران دارای دو تونل زیرزمینی به طول یک هزار و 200 متر برای بازدید گردشگران است. 

مسئول روابط عمومی مجتمع معدنی سرب و روی انگوران افزود: هم‌جواری با ییلاق ماه‌نشان و بنای تا