اقتصاد و صنعت

نفت حدود ۲۷ دلاری شد

نفت حدود ۲۷ دلاری شد
پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۴۹ سنت معادل ۵.۲ درصد کاهش به ۲۶ دلار و ۹۸ سنت رسید.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز،  در حالی که ویروس کرونا موجب افت تقاضای جهانی شده و مقامات دولت آمریکا گفته اند فرستاده ای را برای بحث در خصوص تبعات جنگ قیمت بین عربستان و روسیه به ریاض اعزام خواهند کرد، نفت خام آمریکا روز جمعه 10.7 درصد کاهش داشت و بزرگترین افت قیمت هفتگی از زمان جنگ خلیج فارس در سال 1991 را به ثبت رساند.

در حالی که افزایش شیوع ویروس کرونا موجب حبس صدها میلیون شهروند در خانه هایشان شده و میزان رانندگی و سفرهای هوایی را به شدت کاهش داده است، بازار نفت در طی 4 جلسه گذشته شاهد افت شدید قیمت ها بود. موسسات نظرسنجی ای نظیر شرکت ویتول و موسسه آی اچ اس مارکیت گفته اند تقاضا برای نفت ممکن است تا 10 درصد کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا افت هفتگی 29 درصدی را پشت سر گذاشت که بیشترین افت هفتگی از زمان جنگ آمریکا و عراق در سال 1991 بود. قیمت نفت برنت نیز در این هفته 20 درصد کاهش داشت. قیمت هر دو شاخص نفتی در طی 4 هفته متوالی به شکل متوالی افت داشته است.

جان کیلداف، تحلیلگر موسسه اگین کپیتال در نیویورک گفت: «در حالی که اقتصاد جهانی بیشتر و بیشتر در حال کند شدن است، واضح است که افت تقاضا برای نفت ادامه دارد. تلاش های انجام شده برای کاهش تولید در آمریکا و افت سرمایه گذاری ها در بخش تولید برای تقویت قیمت نفت کافی نبوده است.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و 49 سنت معادل 5.2 درصد کاهش به 26 دلار و 98 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با 2 دلار و 69 سنت معادل 10.7 درصد کاهش به 22 دلار و 53 سنت رسید.

در طی 2 هفته گذشته نفت خام آمریکا نیمی از قیمت خود را از دست داده و نفت برنت نیز حدود 40 درصد افت کرده است.


اخبار مرتبط
بانک پارسیان
شرکت صبافولاد
گالری ویدئو
فولاد اکسین
شرکت آهن و فولاد گل گهر
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز