رویدادها و گزارش های ویژه

ماهنامه بازار شهر بررسی کرد؛

بیماری‌های همه‌گیر و پیامدهای اقتصادی آن در دو دهه اخیر/ مروری بر سیطره ویروس‌ها بر اقتصاد دنیا

بیماری‌های همه‌گیر و پیامدهای اقتصادی آن در دو دهه اخیر/ مروری بر سیطره ویروس‌ها بر اقتصاد دنیا
به گزارش معدن نیوز - ​نسل تازه‌ای از ویروس کرونا یا کرونا ویروس در منطقه‌ای از چین تحت عنوان ووهان شیوع پیدا کرده که تا به امروز (۴ فروردین ۹۹) جان بیش از ۳۲۰۰ نفر را در چین، ۵۵۰۰ نفر را در ایتالیا، بیش از ۱۷۰۰ نفر را در اسپانیا و حدود ۱۷۰۰ نفر را در ایران گرفته و تاکنون ابتلای بیش از ۳۰۰ هزار نفر به این ویروس در سراسر جهان گزارش شده است. البته این بیماری همه گیر در سایر کشورهای جهان نیز به واسطه شیوع گسترده آن تلفات داشته است.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، نسل تازه‌ای از ویروس کرونا یا کرونا ویروس در منطقه‌ای از چین تحت عنوان ووهان شیوع پیدا کرده که تا به امروز (4 فروردین 99) جان بیش از 3200 نفر را در چین، 5500 نفر را در ایتالیا، بیش از 1700 نفر را در اسپانیا و حدود 1700 نفر را در ایران گرفته و تاکنون ابتلای بیش از 300 هزار نفر به این ویروس در سراسر جهان گزارش شده است. البته این بیماری همه گیر در سایر کشورهای جهان نیز به واسطه شیوع گسترده آن تلفات داشته است.

بازار شهر در شماره بهمن و اسفند ماه خود به بیماری های همه گیر و تاثیر آن بر اقتصادهای جهان پرداخته است.

البته به غیر از چین موارد دیگری از ابتلا به این بیماری در تایلند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا و آمریکا و همینطور کشورهای اروپایی مشاهده شده است.

تاکنون شش نمونه ا