بخش معدن زیربنای توسعه صنعتی استان زنجان است
پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صمت استان زنجان گفت: بخش معدن به عنوان زیربنای توسعه صنعتی استان زنجان محسوب می‌شود.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، رئیس سازمان صمت استان زنجان گفت: بخش معدن به عنوان زیربنای توسعه صنعتی استان زنجان محسوب می‌شود.

ناصر فغفوری، با تاکید بر اینکه بخش معدن به عنوان زیربنای توسعه صنعتی استان محسوب می شود، گفت: در سال 99 نگاه کشوری به حوزه معدن با توجه به اینکه سیاست به سمت بسته بودن چاه های نفت و استفاده از منابع خدادادی که در استان وجود دارد، است، مد نظر سیاست مداران کشوری خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه امرور در استان زنجان 36 ماده معدنی وجود دارد، تصریح کرد: قطعاً نگاه ما به مباحث اکتشافی متفاوت تر خواهد بود و بهره برداری های ما نیز به سمت بهره برداری های مدرن و با کم ترین تخریب محیط زیست صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان صمت استان زنجان گفت: تلاش خواهیم کرد با توسعه فعالیت های معدنی، مواد معدنی مورد نیاز صنایع معدنی که بخش عمده ای از صنایع کشور را به خود اختصاص داده است، متفاوت تر دیده شود.

فغفوری ادامه داد: همچنین به معادن راکد استان و نیز به افرادی که به هر نحوی فعالیت معدنی آن ها راکد شده و علاقه ای برای فعال کردن حوزه معدنی خود ندارند، اولتیماتوم داده شده است و از طریق ماده 20 قانون معادن، این فرم ها تکمیل و سلب صلاحیت اعمال خواهد شد تا از طریق مزایده های قانونی به افراد واجد شرایط و پرتوان واگذار شود.

وی با اشاره به اینکه حدود 380 معدن در استان داریم که از این تعداد 320 معدن فعال است و حقوق دولتی پرداخت می کنند، گفت: خوشبختانه در سال گذشته برای 120 معدن بارنامه صادر شد که این عدد در سه ماهه آخر پارسال به 196 معدن رسید که این نشان می دهد بخش معدن استان حداقل در بحث فروش ماده معدنی مشکلاتش به مراتب کمتر شده است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز