فعالیت معدن طلای اندریان متوقف شد/ بررسی علل تلف‌شدن تعدادی از گوسفندان در اطراف معدن
پایگاه خبری معدن نیوز- در پی تلف شدن تعدادی گوسفند در اطراف معدن طلای اندریان، اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی برای بررسی ابعاد این اتفاق، دستور توقف فعالیت این معدن را صادر کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، در پی تلف شدن تعدادی گوسفند در اطراف معدن طلای اندریان، اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی برای بررسی ابعاد این اتفاق، دستور توقف فعالیت این معدن را صادر کرد.

حمید قاسمی مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود: برای بررسی دقیق دلیل تلف شدن تعدادی گوسفند در اطراف معدن طلای اندریان، تا اطلاع ثانوی دستور توقف عملیات به این معدن صادر شد.

وی افزود: نمونه برداری های لازم از محل تلف شدن گوسفندان توسط کارشناسان اداره های کل حفاظت محیط زیست و دامپزشکی آذربایجان شرقی انجام شده و منتظر نتیجه این آزمایش ها برای اقدامات قانونی بعدی هستیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: در راستای حفظ محیط زیست و سلامت عمومی هیچگونه مماشاتی نداریم و با مخربین محیط زیست به شدت برخورد می کنیم.

در شبانه روز گذشته تصاویری مبنی بر تلف شدن تعدادی گوسفند در محدوده معدن طلای اندریان در فضای مجازی منتشر شده که بازتاب گسترده ای در نزد افکار عمومی داشته است.

معدن طلای اندریان در شهرستان ورزقان در محدوده جنگل های ارسباران، از جمله معادن بحث برانگیز آذربایجان شرقی است که با وجود انجام پایش های زیست محیطی دقیق در آن و اطمینان دادن مقام های ارشد استانی و دانشگاهی مبنی بر آلوده نبودن آن، در سال های اخیر توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.
این در حالی است که محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی، اعلام کرده است که اگر وجود آلودگی زیست محیطی در این معدن اثبات شود، بدون لحظه ای درنگ دستور توقف آن را صادر می کند.

فعالیت های اکتشافی در محدوده معدن طلای «اندریان» از سال 1372 توسط شرکت منطقه ای معادن آذربایجان آغاز شد و هم اکنون با هدف استخراج سالیانه 1400 هزار تن کان سنگ طلا و تولید طلا به روش «هیپ لیچ» ادامه دارد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز