نوسانات منفی در بازار فولاد/ در چین ثبات نسبی به چشم می خورد
پایگاه خبری معدن نیوز - با توجه به کاهش 3.5 دلاری قراضه وارداتی به ترکیه به سطح 253 دلار بهای بیلت و اسلب CIS، روند کاهشی داشتند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل ااز کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، با توجه به کاهش 3.5 دلاری قراضه وارداتی به ترکیه به سطح 253 دلار بهای بیلت و اسلب CIS، روند کاهشی داشتند.

بهای بیلت CIS به 350 دلار کاهش یافته و 10 هزار تن بیلت به الجزایر با بهای 380 دلار CFR معادل 350 دلار فوب معامله شد.

فولادسازان روسیه بیلت را به بهای 370 تا 375 به غرب آفریقا پیشنهاد کردند و با توجه به کرایه حمل بالا تاکنون معامله ای انجام نشده است. 

اسلب نیز در بهای 325 دلار فوب به ترکیه و ایتالیا فروخته می شود.

فولادسازان ترکیه، ورق کلاف گرم را 390 تا 400 دلار تحویل جولای و ژوئن فروخته اند که با هزینه تولید 50 تا 60 دلار، اسلب را 340 دلار CFR از CIS خریداری نموده و با بازگشایی فولادسازان ایتالیا، اسلب 345 دلار CFR خریداری شد.

قیمت های فروش داخل چین تقریبا ثابت بوده است و همین امر موجب افزایش واردات محصولات نیمه نهایی به چین شده است. تجار تخمین می زنند 4.6 میلیون تن محصول نیمه نهایی در دو ماه آینده تحویل خواهد شد. 

حدود 2 میلیون تن بیلت و 1.2 میلیون تن اسلب و 1.5 میلیون تن چدن جهت واردات ماه ژوئن و می از سوی چینی ها خریداری شده است.

در حالیکه این میزان واردات نسبت به دوره های قبل بی سابقه بوده است اما هنوز کمتر از 2 درصد از حجم تولید چین است. با این حال قیمت های وارداتی پایین تر از نرخ های داخلی، بهای میلگرد آتی در چین را نزولی کرده است.

به نظر می رسد چنانچه قیمت آتی میلگرد چین افزایشی نیابد، واردات محصولات نیمه نهایی از ماه ژوئن به بعد کاهش خواهد یافت.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری