تولید افزون بر 109 هزار تن کنسانتره مس در معادن مس سرچشمه در 2 ماهه اول سال
پایگاه خبری معدن نیوز - با گذشت کمتر از 2 ماه از آغاز سال جدید، افزون بر 109 هزار تن کنسانتره مس در معادن مس سرچشمه تولید شد که رشدی معادل 6 درصد فراتر از برنامه پیش بینی شده را نشان می‌دهد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، با گذشت کمتر از 2 ماه از آغاز سال جدید، افزون بر 109 هزار تن کنسانتره مس در معادن مس سرچشمه تولید شد که رشدی معادل 6 درصد فراتر از برنامه پیش بینی شده را نشان می‌دهد.

معاون عملیات امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه اعلام کرد: با وجود خطر شیوع بیماری کرونا که منجر به حضور حداقلی کارکنان در محل کار شد و ضمن اینکه با کمبود 30 درصدی نیروی انسانی در امور تغلیظ مواجهیم اما با مسئولیت‌ پذیری کارکنان سختکوش امور تغلیظ مجتمع سرچشمه و کار جهادی، تولید کنسانتره در کارخانه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه به میزان 6 درصد فراتر از برنامه افزایش یافت.

علی‌ قاسم‌ پور افزود: با توجه به نام ‌گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان " جهش تولید " پرسنل امور تغلیظ در جهت تحقق شعار امسال تمام همت خود را برای تولید به‌ کار بستند.

وی با تصریح اینکه آن ها با مدنظر قرار دادن نقشه راه سال که در رأس آن کرامت انسانی، تفکر و برنامه‌ ریزی برای رسیدن به اهداف بود کار را آغاز کردند اظهار کرد: با همت، تلاش، همدلی و مسئولیت ‌پذیری کارکنان سختکوش امور تغلیظ مجتمع سرچشمه در 2 ماه نخست سال‌ جاری، علاوه بر تحقق برنامه، در تولید کنسانتره حدود 6 درصد فراتر از برنامه پیش ‌بینی‌ شده تولید داشتیم.

قاسم‌ پور گفت: پیش ‌بینی کرده بودیم که تا پایان 22 اردیبهشت ‌ماه به میزان بیش از 4 میلیون و 504 هزار و 108 تن سنگ معدن در ورودی امور تغلیظ فرآوری شود در حالی که در این مدت 4 میلیون و 570هزار و 34 تن سنگ معدن فرآوری شد.

وی افزود: میزان فرآوری 66 هزار تن سنگ معدن معادل 2 درصد فراتر از برنامه پیش ‌بینی تولید بوده است.

معاون عملیات امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه تصریح کرد: همچنین پیش بینی کرده بودیم که 103هزار و 80 تن کنسانتره مس در این مدت تولید شود که 109هزار و 201 تن کنسانتره تولید شده و 6 هزار و 120 تن معادل 6 درصد فراتر از برنامه پیش ‌بینی تولید بوده است.

وی خاطرنشان کرد: 2 هزار و 400 تن کنسانتره مس معادل 2.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش تولید داشتیم.

قاسم‌ پور همچنین با بیان اینکه در تولید مس محتوا هم در این مدت پیش بینی کرده بودیم 24هزار و 223 تن مس محتوا تولید شد اظهار کرد: تا کنون 24هزار و 708 تن مس محتوا تولید شده که 484 تن معادل 2 درصد فراتر از برنامه پیش ‌بینی تولید بوده است.

وی با اشاره به اینکه تحقق این تولیدات در گرو آماده به‌کاری تجهیزات اصلی شامل سنگ‌ شکن‌ها، آسیاها و تجهیزات آبگیری کنسانتره و باطله است گفت: هدف ما در این رابطه 90درصد آماده‌ به‌کاری تجهیزات اصلی است که از ابتدای سال 99 تا 22 اردیبهشت ‌ماه متوسط آماده‌ به‌کاری تجهیزات اصلی 96درصد بوده است.

قاسم‌ پور تصریح کرد: دستیابی به این مهم در گرو پایش مستمر نیروی انسانی و تجهیزات است و همین امر باعث پایداری و جهش تولید امور تغلیظ در این دوماهه بوده است.

وی گفت: تلاش کارکنان امور تغلیظ که جهادی در تحقق تولید فراتر از برنامه در دوماهه اول سال عمل کردند قابل ستایش است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری