اقدامات مهم مجتمع سرب و روی انگوران به منظور تحقق جهش تولید در سال 99
پایگاه خبری معدن نیوز - امید فلاح مدیر مجتمع سرب و روی انگوران در گفت و گو با معدن نیوز اهم اقدامات مهم مجتمع سرب و روی انگوران به منظور تحقق جهش تولید در سال 99 را تشریح کرد. در ادامه این گزارش از نظر می گذرد:
  بزرگنمايي:

امید فلاح مدیر مجتمع سرب و روی انگوران در گفت و گو با معدن نیوز اهم اقدامات مهم مجتمع سرب و روی انگوران به منظور تحقق جهش تولید در سال 99 را تشریح کرد. در ادامه این گزارش را بخوانید:

افزایش کارایی ماشین‌آلات، بهبود و افزایش بهره وری و بهبود کیفیت کارکنان با تشویق به افزایش تولید به منظور تحقق جهش تولید، از اقدامات مهم مجتمع سرب و روی انگوران در سال جاری است. عملیات اکتشاف در منطقه انگوران نیز به منظور افزایش عمر معدن صورت خواهد گرفت که این موضوع موجب امنیت تولید در بخش صنایع تولید شمش سرب و روی در استان زنجان و کشور می‌شود.

مجتمع سرب و روی انگوران در سال 98 در بخش روباز کاملا اهداف برنامه را در بخش تولید ماده معدنی و استخراج باطله محقق کرده است به طوری که در سال گذشته در مجموع 6 میلیون و 858 هزار و 756 مترمکعب استخراج انجام شده که طبق برنامه باید 5 میلیون و 882 هزار و 800 مترمکعب استخراج صورت می گرفت. 

 در مجموع نزدیک به یک میلیون مترمکعب افزایش استخراج در معدن انگوران صورت گرفته که در بخش ماده معدنی از 750 هزار تن برنامه به 873 هزار تن و در بخش باطله از 5 میلیون و 600 هزار مترمکعب به 6میلیون و 547 هزار مترمکعب باطله برداری رسید که این امر نشان می دهد رونق تولید در سال 98 در بخش روباز کاملا محقق شده است.

 در بخش زیرزمینی در معدن انگوران نیز با توجه به اینکه پیمانکار تجهیز کارگاه را در پایان خرداد ماه 98 به پایان رساند از ابتدای تیرماه وارد فاز اجرایی شد که طبق برنامه باید 105 هزار تن ماده معدنی تولید می شد اما این پیش بینی برنامه در پایان سال با توجه به دپوگرافی (هنوز باسکول نشده) به 78 هزار تن رسید، از آنجا که در دوره دو سال و نیم تجهیز کارگاه ماده معدنی تولید می شد در مجموع حدود 186 هزار تن ماده معدنی تا پایان سال 98 تولید شده که نشان می دهد در این بخش نیز رونق تولید برقرار بوده است.

 این مجتمع برای سال جاری نیز در نظر دارد طبق برنامه حدود 800 هزار تن ماده معدنی و 5 میلیون و 200 هزار مترمکعب باطله در بخش روباز و حدود 105 هزار تن ماده معدنی در بخش زیرزمینی تولید نماید. در بخش نوآوری پیش بینی می شود با استفاده از تکنولوژی های روز بخشی از ماده معدنی انباشتگاه هایی که دارای عیار پایینی هستند را جدا سازی و تولید ماده معدنی افزایش یابد. همچنین برنامه ریزی شده تا با استفاده از ماشین‌آلات بومی شده که ساخت متخصصان ایرانی بوده و از طریق پیمانکاران تامین می گردد ظرفیت خردایش اولیه مواد معدنی در خود مجتمع افزایش یابد.

 در بخش توسعه نیز این مجتمع علاوه بر انجام عملیات اکتشاف تکمیلی در منطقه، فراخوان پروژه ساخت و احداث کارخانه ای برای تبدیل مواد سولفوره به اکسیده با به‌کارگیری و استفاده از توانمندی بخش خصوصی توانمند و همچنین استفاده از توان متخصصان داخلی بمنظور بومی سازی ماشین آلات در دستورکار قرار داده است.

 همچنین با اکتشاف ذخیره 370 هزار تنی ماده معدنی در سال 96 در بخش شمالی پیت انگوران استخراج آن بخش از سال 97 کلید خورد و در سال جاری عمده باطله برداری آن به پایان خواهد رسید و ماده معدنی آن آماده استخراج در سال 1400 خواهد شد بنابراین با برداشت باطله بخش توسعه پیت اهداف طرح توسعه در این بخش طی امسال محقق خواهد شد.

 مجتمع انگوران علاوه بر رسالت تولیدی و معدنی خود در انجام مسئولیت های اجتماعی نیز پیشگام بوده است که از اقدامات قابل توجه می توان به اعزام ماشین آلات راهسازی و معدنی جهت آبادانی ترمیم و بازسازی راه‌های روستایی، ساخت درمان بستر شهر دندی، کمک به ورزش و امور جوانان که قهرمانی تیم فوتبال شهر دندی در استان، کمک به همایش ها‌، سمینار، مانورها و .... منطقه ماهنشان و دندی، پرداخت هزینه ایاب ذهاب روستائیان مجاور جهت شرکت در نماز جمعه شهر دندی و..... اشاره نمود.

 علاوه بر این با توجه به پتانسیل‌ها و جلوه‌های ویژه معدن و منطقه در مبحث گردشگری، ژئوتوریسم و همجواری معدن با بنای تاریخی تخت سلیمان مجتمع با آماده‌سازی زیرساخت‌ها از جمله اسکان و تغذیه (که در منطقه وجود ندارد) با هدف ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد روستائیان اطراف و عشایر منطقه در شرف دریافت مجوز گردشگری می باشد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری