طلا و نقره

طلا انتظار فتح ۱۸۰۰ دلار را می کشد

طلا انتظار فتح ۱۸۰۰ دلار را می کشد
پایگاه خبری معدن نیوز - با بالا گرفتن تنش ها میان آمریکا و چین انتظار میرود طلا همچنان قیمت بالای خود را حفظ کرده و سهام نیز ارزش کمتری بیابد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، با بالا گرفتن تنش ها میان آمریکا و چین انتظار می رود طلا همچنان قیمت بالای خود را حفظ کرده و سهام نیز ارزش کمتری بیابد.

طلا انتظار این را می کشد تا بالا گرفتن هرچه بیشتر تنش های میان این دو کشور بالاخره مرز 1800 دلار را نیز فتح کند.

با توجه شرایط موجود یعنی تنش های سیاسی-جغرافیایی موجود میان آمریکا و دیگر کشور با محوریت چین ممکن است که سرمایه گزاران با شروع یک جنگ تجاری دیگر، تاریخ را تکرار کنند.

این اختلافات میان روابط چین و آمریکا به سال گذشته برمیگردد یعنی هنگامی که پس اعتراضات ضد دولتی در هنگ کنگ چین قانونی را به تصویب رساند که به واسطه آن چین قانون امنیت ملی را به هنگ کنگ تحمیل میکرد. این قانون امکان درگیری بین نیروهای امنیتی چین و تظاهرات کنندگان طرفدار دموکراسی در چین را به وجود می آورد. همچنین این امکان را فراهم میکرد که ایلات متحده آمریکا بتواند روابط اقتصادی ویژه هنگ کنگ را مورد بازبینی قرار دهد. هردو این قوانین با هدف تضعیف هنگ کنگ تصویب شد.

آمریکا این پیشنهاد چین را فاجعه بار خواند و آن را محکوم کرد و از چین درخواست کرد تا در آن تجدید نظر کند.

یک تحلیلگر روابط ژئوپلوتیکال گفت که این موضوع میتواند باعث بیشتر شدن اعتراضات و درگیری ها در چین شود و در نتیجه روابط میان چین آمریکا نیزه تیره تر خواهد شد.

همه این شرایط باعث می شود بتوانیم فتح 1800 دلاری طلا را نه تنها معقول بلکه کاملا عملی بدانیم هرچند همه ما میدانیم که طلا برای 1800 دلاری شدن راه دشواری را در پیش رو دارد.

در حال حاضر قیمت هر انس طلا 1733 دلار است که حدس میزنیم دلیل ماندن طلا در این محدوده بعضی از بازار ها سهام نسبتا قوی، ارزش دلار آمریکا و امکان از بین رفتن بیماری کرونا در کوتاه مدت است.


هتل ستیا تهران
شرکت چادرملو
فولاد خوزستان
شرکت گل گهر
گالری ویدئو
MME/PERED

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز