فرآوری و تولید سالانه 60 هزار تن مواد فروسیلیس در سمنان
پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از فرآوری و تولید سالانه 59.5 هزار تن مواد و محصولات فروسیلیس در این استان خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از فرآوری و تولید سالانه 59.5 هزار تن مواد و محصولات فروسیلیس در این استان خبر داد.

علی تشنه دل در حاشیه بازدید از شرکت فروسیلیس ایران در سمنان با اعلام این خبر افزود: کارخانه فروسیلیس ایران با سرمایه گذای بیش از 147 میلیارد ریال در زیربنایی به مساحت 71471 متر مربع در سمنان واقع شده است و زمینه اشتغال حدود 350 نفر را در استان فراهم کرده است.
وی اظهار داشت: این کارخانه بزرگ ظرفیت تولید سالانه 3 هزار تن فروسیلیکومنیزیم، 25هزار تن فروسیلیسیوم با عیار 75 درصد ، 25هزار تن کک از زغال سنگ و 6500 تن پودر میکرو سیلیکا را دارد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اهمیت تولیدات کارخانه فروسیلیس گفت: تولیدات این کارخانه در زمینه های مختلفی از قبیل، قابل استفاده در صنایع پلیمری، کاربرد در صنایع دیرگدازها و نسوزها، کاربرد در صنایع ساختمانی به منظور افزایش مقاومت فشاری و الکتریکی و مقاومت به خوردگی بتن، عامل اکسیژن زا در فولاد سازی، عامل جوانه زا در ریخته گری چدن و عامل نشکن ساز در تولید چدن های داکتیل از اهمیت بالایی برخوردار است که تنها دو کارخانه فروسیلیس سمنان و همدان در این زمینه تولیدات دارند.
علی تشنه دل در جهت رفع موانع تولید و رونق اقتصادی و تحقق شعار سال و رونق تولید از کارخانه فروسیلیس در سمنان بازدید و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات این واحد قرار گرفت.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری