بَریک گولد از زمان تاسیس تاکنون/ معرفی یکی از بزرگترین شرکت های معدنی جهان
معدن نیوز در نظر دارد شرکت های معدن و صنایع معدنی دنیا را به مخاطبان خود معرفی نماید و از اینرو تلاش می شود چند شرکت مورد رصد و بررسی قرار گرفته و اطلاعات آن جهت استفاده مخاطبان انتشار یابد.
  بزرگنمايي:

معدن نیوز در نظر دارد شرکت های معدن و صنایع معدنی دنیا را به مخاطبان خود معرفی نماید و از اینرو تلاش می شود چند شرکت مورد رصد و بررسی قرار گرفته و اطلاعات آن جهت استفاده مخاطبان انتشار یابد.

این بار به شراغ بَریک گولد (Barrick Gold) شرکت استخراج معادن و فلزات کانادایی است که به‌عنوان بزرگ ‌ترین تولیدکننده طلای جهان شناخته می‌ شود. این شرکت همچنین در زمینه استخراج نقره و مس نیز فعالیت می‌ نماید.

شرکت بریک گولد در سال 1983 توسط پیتر مانک و با نام شرکت بریک ریزورسس تاسیس شد، که در آغاز در حوزه تولید نفت و گاز در آمریکای شمالی فعالیت می‌ نمود و در پی ضرر مالی که در سال‌های نخست در صنعت نفت متحمل شد، با نظر بنیانگذار شرکت پیتر مانک، تمرکز کمپانی بریک بر استخراج طلا معطوف گردید.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر تورنتو، انتاریو قرار دارد و سهام آن در بازار بورس تورنتو و بازار بورس نیویورک معامله می‌ شود. این شرکت هم‌اکنون دارای پروژه‌های استخراج معادن در کشورهای ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا، شیلی، پرو، آرژانتین، تانزانیا، جمهوری دومینیکن روسیه، پاپوآ گینه نو، آفریقای جنوبی و کلمبیا می‌ باشد.
این شرکت در 13 کشور شامل آمریکا شمالی و جنوبی، آفریقا، پاپوآ گینه نو و عربستان سعودی فعالیت داشته و پروژه های معدنکاری طلا و مس را در اختیار دارد. تمرکز اصلی شرکت بیشتر بر روی مناطق با ذخایر عظیم طلا بوده و بر روی دارایی های با عمر بالا متمرکز است.

شرکت بریک گولد کانادا در سال 2017 به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده طلای جهان و کشور کانادا نیز به عنوان پنجمین مرکز بزرگ تولید این فلز گرانبها معرفی شدند.

بنابر گزارش وب سایت Investing News تولید جهانی طلا در سال 2016 به 3100 تن رسید. این میزان تولید معادل سال قبل است به طوری که کانادا، توانست آن بخش از کاهش تولید مکزیک را جبران کند.
این شرکت برای سال جاری تولید 4.6 تا 5 میلیون اونس طلا و 440 تا 500 میلیون پوند مس را در برنامه دارد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری