خوش بینی بورس سنگاپور SGX به افزایش قیمت سنگ آهن و زغال کک شو/ رشد سریع تر از انتظار تقاضای فولاد در چین/ بهای سنگ آهن در ماه ژوئن به اوج خود می رسد؟
پایگاه خبری معدن نیوز - بورس سنگاپور (SGX) به دلیل خوش بینی نسبت به بازار، حجم کل 150 میلیون تنی قرارداد Swap سنگ آهن را برای ماه May به ثبت رساند که رشد ماهانه 34 درصدی را نشان می دهد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، بورس سنگاپور (SGX) به دلیل خوش بینی نسبت به بازار، حجم کل 150 میلیون تنی قرارداد Swap سنگ آهن را برای ماه May به ثبت رساند که رشد ماهانه 34 درصدی را نشان می دهد.

 این روند صعودی به افزایش قراردادهای معاملات آتی ماه June نسبت داده می شود زیرا فعالان بازار انتظار دارند قیمت سنگ آهن در ماه ژوئن سال جاری به اوج خود برسد.

 خوش بینی بازار به دلیل رشد سریع تر از انتظار تقاضای فولاد در چین است درحالی که عرضه به طور همزمان با کاهش موجودی سنگ آهن در بنادر چین و اخلال احتمالی در عرضه برزیل، محدود باقی مانده است.

 به همین ترتیب، معاملت آتی زغال کک شو در SGX نیز با 15 درصد رشد ماهانه به 1.6 میلیون تن در ماه May رسید.

 به گفته منابع فعال بازار، معاملات آتی زغال کک شو ممکن است به دلیل نگرانی بازار نسبت به سیاست های سختگیرانه بنادر چین که ممکن است از واردات ممانعت نماید، افزایش یابد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری