تقاضای قوی مانع افزایش موجودی روی شد
پایگاه خبری معدن نیوز- روند نزولی موجودی روی چین در هفته منتهی به 29 مِی شتاب گرفت. افت موجودی استان گوانگ‌دونگ بیشترین تاثیر را در کاهش موجودی روی چین داشت؛ با افزایش تفاوت قیمت بین برخی مناطق چین، ارسال محموله از گوانگ‌دونگ به تیانجین در شمال چین و نینگبو در شرق این کشور افزایش داشت.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، دروند نزولی موجودی روی چین در هفته منتهی به 29 مِی شتاب گرفت. افت موجودی استان گوانگ‌دونگ بیشترین تاثیر را در کاهش موجودی روی چین داشت؛ با افزایش تفاوت قیمت بین برخی مناطق چین، ارسال محموله از گوانگ‌دونگ به تیانجین در شمال چین و نینگبو در شرق این کشور افزایش داشت.

ر هفته منتهی به 29 مِی، موجودی روی چین با شتاب بیشتری به افت خود ادامه داد که یکی از دلایل اصلی آن، افت شدید موجودی استان گوانگ‌دونگ بود. با افزایش تفاوت قیمت بین برخی مناطق چین، محموله‌های بیشتری از استان گوانگ‌دونگ به تیانجین در شمال چین و نینگبو در شرق این کشور ارسال شد.

داده‌های SMM نشان می‌دهد که موجودی شمش روی در انبار بازرگانان چین در استان‌های شانگهای، تیانجین، گوانگ‌دونگ، جیانگسو، چجیانگ، شاندونگ و هیبی در هفته منتهی به 29 مِی با کاهش 10 هزار و 100 تنی به 215 هزار و 600 تن رسید که در مقایسه با افت یک هزار و 600 تنی هفته پیش از آن، افزایش زیادی داشته است. در روز 29 مِی، موجودی روی در مقایسه با 25 مِی حدود 6 هزار و 500 تن کاهش داشت.

موجودی استان تیانجین نیز در هفته مورد بررسی کاهش داشت؛ افزایش تقاضا در اواخر هفته، ورودی شدید به انبارها را جبران کرد. در هفته نخست ماه ژوئن، بخشی از محموله‌های ارسالی از گوانگ‌دونگ به تیانجین خواهد رسید و همچنین در هفته بعد از آن، محموله‌های زیادی از واحد ذوب Zijin به این استان وارد خواهد شد.

موجودی روی در استان شانگهای در هفته مورد بررسی به دلیل افزایش تحویل محموله‌ها، شاهد رشد نسبی بود؛ این در حالی است که مصرف‌کنندگان پایین‌دستی در نیمه دوم هفته، خرید خود را افزایش دادند. افزایش واردات روی ناشی از آربیتراژ قیمت داخلی و وارداتی، یکی از عوامل اصلی موجودی بازرگانان در شانگهای بود.

موجودی روی بازرگانان در 3 مرکز تجاری چین (شانگهای، تیانجین و گوانگ‌دونگ) در هفته مورد بررسی حدود 8 هزار و 400 تن افت داشت، در حالی که در هفته پیش از آن، تنها یک هزار و 200 تن کاهش داشت.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری