ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 99
پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1399 توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1399 توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد.

حمید زادبوم با اعلام این خبر گفت: تدوین این بسته حمایتی را حاصل ساعت‌ها فعالیت کارشناسی کارگروه متتخب شامل نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صندوق توسعه ملی، و همچنین اعضای کمیته کارشناسی شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی است و به تایید شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی نیز رسیده است.

وی افزود: جامع و مانع بودن و توجه به شرایط خاص اقتصادی و تجاری کشور با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه و همچنین مسائل ناشی از شیوع ویروس کرونا دو شاخص مهم تدوین بسته حمایتی سال 1399 است.

معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین صادرات به 15 کشور همسایه و اعضای اتحادیه اوراسیا در بسته فوق الذکر مورد تاکید قرار گرفته و همه تسهیلات و مشوق‌ها با توجه به این مساله تدوین شده است.

دبیر شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی منابع بسته حمایتی سالجاری را شامل منابع صندوق توسعه ملی به میزان 20 هزار میلیارد ریال، منابع پیش بینی شده در قانون بودجه سال 1399 کل کشور برای حمایت از صادرات غیر نفتی به میزان شش هزار میلیارد ریال، بخشی از در آمد‌های حاصل از وضع عوارض صادراتی و همچنین افزایش سرمایه دولت در صندوق ضمانت صادرات ایران تا سقف 100 میلیون یورو اعلام کرده و ابراز امیدواری کرد با تخصیص بودجه‌های فوق الذکر، نیل به اهداف از پیش تعیین شده جهت توسعه صادرات غیر نفتی در سال 1399 تسهیل شود.

زادبوم اضافه کرد: پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه اقتصادی کشور بر اساس دستورالعمل‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری